Real uvjerljiv u derbiju

Kristian Hohnjec • subota, 26.04.2008.

Povratak Marija Kasuna nije mnogo pomogao Barceloni, koja je u velikom derbiju uvjerljivo poražena od Reala. Perasovićev Estudiantes pobjedom u Granadi vratio je izglede za ostanak u elitnom razredu, dok je Spahijina Tau Ceramica neugodno iznenadila domaćim porazom od Cajasola. Najbolji od Hrvata - Marko Tomas...

Derbi u prepunoj dvorani Vistalegre otišao je na stranu domaćih košarkaša. Real je ključnu prednost ostvario krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kada su dobro igrali Alex Mumbru (16 koševa) i Axel Hervelle (10 poena, devet skokova). Katalonci se nikako nisu uspijevali vratiti u igru, a susret je završen rezultatom 90:73. U povratničkih 12 minuta Mario Kasun postigao je šest koševa (0/2 iz igre, 6/8 slobodna) uz tri skoka.

Eventualnim porazom Estudiantes bi se oprostio od prvoligaškog društva. Iako pod velikim pritiskom, Perasovićevi košarkaši ipak su uspjeli odigrati jednu od najboljih partija sezone. Uz 17 koševa i šest skokova Hernana Jasena svladali su Granadu 83:69 i približili se ostanku u ligi. Imaju pobjedu manje od današnjeg suparnika, ali i povoljniji raspored u posljednja dva kola. Studenti dočekuju Bilbao i idu u goste posljednjem Leonu, dok Granadi slijede susreti kod Girone i protiv Tau Ceramice.

Briga oko ostanka još se u prošlom kolu riješila Fuenlabrada, koja je u subotu bila bolja od Valladolida 88:76. Marko Tomas za 23 minute postigao je 14 koševa uz realizaciju 6/12. Brat Ivan zbog ozljede već je odradio posljednji nastup ove sezone.

Tau Ceramica je domaćim porazom od Cajasola dodatno kompromitirala svoju poziciju na ljestvici. Do pobjede 85:77 seviljski klub predvodili su veterani Elmer Bennett (17 poena, sedam asista) i Michalis Kakiouzis (18 koševa, šest skokova). Naš reprezentativac Planinić (19 minuta, dva poena, 1/6 šut, dvije izgubljene lopte, valorizacija -7) bio je među najgorima na parketu.

ACB, 32. kolo: Granada - Estudiantes 69:83; Fuenlabrada - Valladolid 88:76; Tau Ceramica - Cajasol 77:85; Real Madrid - Barcelona 90:73.