Katastrofa Joventuta, 20 koševa Stojića

Kristian Hohnjec • nedjelja, 27.04.2008.

Nakon nedjeljnih utakmica 32. kola znamo imena svih sudionika doigravanja ACB lige. Posljednja se u playoff plasirala Unicaja koja je pomela Joventut bez Rudya Fernandeza. Mario Stojić postigao je 20 koševa u porazu Menorce...

Bez svoje superzvijezde Rudya Fernandeza Joventut nije bio ravnopravan suparnik u Malagi. Unicaja predvođena Germanom Gabrielom (20 koševa u 20 minuta) i Carlosom Jimenezom (17 minuta, 11 poena, 11 skokova) uvjerljivo je svladala momčad iz Badalone 92:64. Davor Kus opet se ne može pohvaliti statističkim učinkom - 21 minuta, dva poena, 1/2 šut, dva dodavanja, četiri izgubljene lopte.

Susret Leona i Menorce (91:80), koji nije odlučivao ni o čemu, spomenut ćemo zbog trojice naših košarkaša. Mario Stojić bio je najefikasniji pojedinac na parketu s 20 koševa (8/14 šut) čemu je dodao tri skoka i četiri asistencije. Marino Baždarić (22 minute, tri poena, 1/5 šut, dva skoka) bio je mnogo skromniji, dok je Bruno Šundov za pobjednike ubacio devet poena uz tri skoka za 14 minuta.

Iurbentia Bilbao na domaćem je parketu bila bolja od Manrese 89:77. Unatoč problemima s osobnim pogrešaka Marko Banić (20 minuta, 10 koševa, četiri skoka) odigrao je još jednu solidnu partiju, a Drago Pašalić (šest poena, tri skoka) korektno je iskoristio svojih 13 minuta.

Pamesa je deklasirala Murciju (104:79) i po broju pobjeda izjednačila se s Tau Ceramicom. Stanko Barać (četiri poena, skok) dobio je tek devet minuta. Porazom od Girone (84:94) Gran Canaria oprostila se od doigravanja. Marc Gasol (15 koševa, 13 skokova) upisao je još jedan dvostruko-dvoznamenkasti učinak, a vrijedi istaknuti i 11 asistencija Victora Sade.

ACB liga, 32. kolo: Unicaja - Joventut 92:64; Leon - Menorca 91:80; Bilbao - Manresa 89:77; Murcia - Pamesa 79:104; Gran Canaria - Girona 84:94.