Gosti kući pjevajući

Petar Plevnik • ponedjeljak, 28.04.2008.

Za razliku od prošlog kola, u kojem su uspjeli odnijeti samo bod, gosti su u 29. kolu Treće HNL sa četiri terena uspjeli odnijeti puni plijen. Pobjede su upisali vodeći Grafičar Vodovod te drugoplasirana Virovitica, dok je Mladosti iz Cernika prekinula seriju od 12 susreta bez pobjede...

Vodeći sastav lige Grafičar Vodovod gostovao je u Pleternici i kući se u Osijek vratio s tri boda. Domaća Slavija u vodstvo je stigla točno nakon sat vremena igre zahvaljujući pogotku Davora Žafaranića, da bi pet minuta kasnije Mario Đikić izjednačio za goste. U junaka susreta isti se igrač pretvorio osam minuta prije kraja susreta, kada svojim drugim pogotkom donosi Limunčićima vrijedna tri boda.

Pobjedu na gostovanju upisao je i prvi pratitelj Grafičar Vodovoda, Virovitica. Iako se očekivao jak otpor Koprivnice, domaćini su odigrali vrlo slabo, pa su gosti već do odmora riješili pitanje pobjednika. Nežić je u 14. minuti doveo goste u vodstvo, da bi pobjedu Virovtice u 42. minuti potvrdio Belobrk.

Do promjene je ponovno došlo na trećem mjestu, do kojeg je minimalnom pobjedom nad gostima iz Đakova stiglo Suhopolje. U susretu za zaborav domaćini su protiv Croatije do tri boda došli zahvaljujući pogotku Smetiška iz 73. minute.

Iako otpisana, Šokadija je u Starim Mikanovcima uspjela srušiti još jednog favorita. Nakon Grafičar Vodovoda, Mikanovce su poraženi napustili i nogometaši Nedelišća. Iako su Međimurci na odmor otišli s prednošću od 2:1, u nastavku susreta Šokci predvođeni raspoloženim Krunoslavom Šarčevićem, koji je postigao hat-trick, dolaze do konačnih 5:3.

Poraz Nedelišća iskoristila je i Olimpija, koja se očekivanom pobjedom nad Slavonijom popela na četvrto mjesto. Mrežu gostiju iz Požege u 21. je minuti načeo Ivan Miličević, da bi pobjedu Ljubičica potvrdio Jugović u 53. minuti.

Nakon niza od 12 susreta bez pobjede, tri boda napokon je upisala Mladost iz Cernika. Cerničani su na svom terenu predvođeni novim trenerom Terzićem s 3:2 bili bolji od Križevaca. Nakon neriješenog prvog dijela (1:1), domaćini preko Šišića u 52. i Papka u 77. minuti osiguravaju prednost, da bi pčoraz gostiju za konačnih 3:2 ublažio Pucek u posljednoj minuti susreta.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi upisao je Višnjevac, koji je sa 3:2 bio bolji kod izravnog konkurenta Bjelovara. Višnjevčani su pogocima Babića i dva puta Rončevića već do odmora imali uvjerljivih 3:0, da bi domaćini u nastavku pogocima Sonnya i Pećara tek uspjeli ublažiti poraz.

S gostovanja se kući pjevajući vratila i Mladost iz Ždralova, koja je u Varaždinu s 2:1 bila bolje od "fenjeraša" Slobode. Gosti su u vodstvo stigli već u osmoj minuti preko Šole, da bi domaćini do izjednačenja stigli tri minute prije kraja susreta pogotkom Knoka. No, radost domaćina trajala je kratko, budući da već u slijedećem napadu Pozder igra rukom u svom 16-ercu, a Pleić s bijele točke donosi gostima vrijedna tri boda.

Treća HNL Istok, 28. kolo, rezultati:
Koprivnica - Virovitica 0:0, Sloboda - Mladost (Ž) 1:2, Olimpija - Slavonija 2:0, Slavija - Grafičar Vodovod 1:2, Čakovec - Graničar 0:0, Šokadija - Nedelišće 5:3, Mladost (C) - Križevci 3:2, Bjelovar - Višnjevac 2:3, Suhopolje - Croatia 1:0.