Hrvace i Junak slavili, petica Neretve

Ivana Jurica • petak, 02.05.2008.

28. kolo donijelo je derbi između Hrvaca i Zagore. Utakmica je imala zanimljivu uvertiru, a do pobjede je u pretposljednjoj minuti ipak stigla domaća momčad. Neretva je bila uvjerljiva protiv pločanskog Jadrana. Gostujuću pobjedu zabilježio je Junak, dok su na začelju i Uskok i GOŠK AC zabilježili pobjede …

Dvoboj dviju momčadi iz sredine ljestvice, Zmaja i benkovačkog Velebita, vrlo je uvjerljivo pripao Makaranima (3:0). Ante Volarević je u 35. minuti pogodio za vodstvo domaćih od 1:0. U drugoj minuti nastavka Lešina udvostručuje vodstvo svoje momčadi. Nižić je u 66. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Najuvjerljiviju pobjedu zabilježili su nogometaši Neretve koji su na domaćem terenu s 5:0 bili bolji od pločanskog Jadrana. Darko Glavan u 29. je minuti prvi put zatresao mrežu gostujućeg vratara Stipkovića. Četiri minute poslije isti je igrač pogodio za 2:0. Gujinović je početkom nastavka (48. minuta) povisio na 3:0. U 64. minuti već je bilo 4:0, a golijadu Neretve svojim je drugim golom zaključio Gujinović u 80. minuti.

Vrlo zanimljivu uvertiru imao je derbi susret vodećih Hrvaca i Zagore iz Unešića. Čak tri kvarteta sudaca otkazala su arbitražu u derbiju, pa je stvar u posljednji trenutak spasio prvoligaški arbitar Šunjić s pomoćnicima. Nakon što je utakmica započela s 15-minutnim kašnjenjem (čekao se dolazak sudaca) igralo se bez pogodaka sve do minutu prije kraja utakmice. Prije toga, domaćini su u 51. minuti zatresli mrežu Mihaljevića, no, pogodak je poništen zbog zaleđa što je izazvalo velike prosvjede domaćih nogometaša. Ipak, u 89. minuti Hrvace su došle do tri vrlo važna boda, za pobjedu je pogodio Tedi Surać. U sudačkoj nadoknadi Zagora je mogla do izjednačenja, no, i sreća im je okrenula leđa, izjednačenju se ispriječio okvir gola.

GOŠK AC je unatoč pobjedi od 2:0 nad Omišem i dalje fenjeraš. Odluka o pobjedniku pala je u prvom poluvremenu kad su domaćini u razmaku od četiri minute dva puta pogodili mrežu gostiju. Slaven Jurić je u 13., a zatim i u 17. minuti realizirao kaznene udarce.

Uskok se iz Dubrovnika vraća sa sva tri boda, vrlo važna u borbi za izbjegavanje posljednje pozicije. U 12. minuti Čurić je momčad s Klisa doveo u vodstvo. Sarić je izjednačio u 30., a pet minuta poslije Joško Goreta ponovno je donio prednost gostujućoj momčadi. N. Kristić u 54. je minuti Dubrovčane doveo do izjednačenja, ali Goreta je svojim drugom golom u 70. minuti bodove usmjerio prema Klisu.

Dugopolje je s novim trenerom Tončijem Bilićem na klupi bilo uvjerljivo protiv Konavljanina (4:0). Keran je u 16. minuti pogodio za 1:0. Šest minuta poslije B. Balić je udvostručio prednost svoje momčadi. U 55. minuti već je bio 3:0, strijelac H. Balić. Posljednju, četvrtu loptu iza leđa Blaževića poslao je Nešić u 61. minuti.

Devetu prvenstvenu pobjedu zabilježio je Neretvanac na domaćem terenu protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca (3:1). Već u petoj minuti Antonio Vučković prvi je put pogodio mrežu gostujućeg čuvara mreže Jurina. Samo minutu potom Gavranić je pogodio za izjednačenje. Vučković je u 19. minuti ponovno svoju momčad doveo u vodstvo, a pobjedu je u 80. minuti pogotkom potvrdio Ključe.

Gostujuću pobjedu zabilježio je sinjski Junak koji i dalje stoji tik uz Hrvace i nada se plasmanu u Drugu ligu. U Stobreču Sinjane je u vodstvo doveo Midenjak u 35. minuti. Gudelj-Velaga je izjednačio u 51. minuti. Osam minuta poslije gosti ponovno vode: mrežu Perice naciljao je J. Romac. Midenjak je u 79. minuti s 11 metara povisio na 1:3, da bi konačan rezultat postavio Bašić šest minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Pet pogodaka vidjeli su i gledatelji u Biogradu gdje je domaći Primorac s 3:2 bio bolji od Vala. Crnjak je u 14. minuti pogodio za 1:0. U 26. minuti već je bilo 2:0 – strijelac Erlić. Jureško je u 74. minuti povećao na 3:0, ali do kraja utakmice gosti su s dva pogotka ublažili poraz. Komar je u 77. smanjio na 3:1, a Škorput u 89. na 3:2 što je i bio konačan rezultat utakmice.

III. HNL – jug, 28. kolo:
Zmaj - Velebit 3:0, Neretva - Jadran LP 5:0, Hrvace - Zagora 1:0, GOŠK AC - Omiš 2:0, GOŠK (D) - Uskok 2:3, Dugopolje - Konavljanin 4:0, Neretvanac - Jadran (KS) 3:1, Primorac 1929 - Junak 1:4, Primorac (B) - Val 3:2