Sporting iskoristio priliku

Goran Tomičić • nedjelja, 04.05.2008.

Sporting je u 29. kolu Bwin lige u gostima svladao Pacos Ferreiru i znato se približio izravnom plasmanu u Ligu prvaka, budući da konkurenti nisu pobijedili...

Jedini strijelac za Sporting je u 35. minuti bio Djalo, a ovaj poraz će Pacos Ferreiru vjerojatno poslati u niži rang. Vitoria Guimaraes je osvojila tek bod protiv Belenensesa u gostima, čime je prilično umanjila izglede za jednu od prve tri pozicije. Domaći su poveli u šestoj minuti preko Weldona, a Vitoriji Guimaraes je bod u 31. minuti donio Meireles. Amadora i Benfica su odigrale bez pogodaka, a gosti iz Lisabona su time izglede za Ligu prvaka sveli na teoriju.

Vitoria Setubal se domaćom pobjedom protiv Leixoesa približila Kupu Uefa. Pitbull je pogodio za prednost u 17. minuti, a konačnih 2:0 je u 67. minuti postavio Gama. Nacional je u gostima šokirao Porto, a utakmicu je u prvom dijelu odlučio dvostruki strijelac Coentrao. U posljednjoj minuti je Juninho pogodio za konačnih 0:3.

Academica i Naval su podijelili bodove. Gosti su poveli u 24. minuti preko Diega, a Lito je donio bod domaćinu u 62. minuti. U utakmici Boaviste i Brage gledatelji nisu vidjeli pogodak. Maritimo je mnogo teže od očekivanog svladao Uniao Leiriju. Domaći su već u šestoj minuti ostali bez isključenog Lindena, a brojčano stanje je u 25. minuti izjednačio Lukasiewicz. Dvije minute kasnije je Bruno pogodio s bijele točke, a pobjedu Maritima je u 48. minuti potvrdio Edigle.

Bwin liga, 29. kolo
Pacos Ferreira - Sporting 0:1, Belenenses - Vitoria Guimaraes 1:1, Amadora - Benfica 0:0, Vitoria Setubal - Leixoes 2:0, Porto - Nacional 0:3, Academica - Naval 1:1, Boavista - Braga 0:0, Maritimo - Uniao Leirija 2:0.