Karlovac minimalno, Lokomotiva prati

Goran Tomičić • ponedjeljak, 05.05.2008.

Karlovac je u 30. kolu Treće HNL Zapad svladao Polet i zadržao tri boda prednosti ispred Lokomotive, koja je bila bolja od Vrapča. U derbiju začelja je Žminj svladao Dragu...

Momčad Igora Pamića je odigrala još jednu dobru utakmicu na domaćem terenu i ostaje na vrhu ljestvice. U 25. minuti je Zvonko Pamić iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a lopta se odbila do Marija Raca, koji je rutinski svladao vratara Domitrovića za jedini pogodak na utakmici. Karlovac je imao još nekoliko jako dobrih prilika, ali se rezultat više nije mijenjao.

Lokomotiva opet nije odigrala na očekivanoj razini, ali pobjeda protiv Vrapča je potpuno zaslužena. Domaći su poveli u 50. minuti, kad je Badelj lijepo prošao kroz obranu Vrapča i preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora poslao loptu u mrežu. Martinac je sedam minuta prije kraja ubacio iz kornera, a Bagarić je glavom potvrdio slavlje Lokomotive.

U derbiju začelja nije bilo mnogo kvalitetne igre, a Žminj je Dragu približio ispadanju u niži rang. Domaći su poveli golom Benčića u 25. minuti, a Samardžić je sedam minuta kasnije vratio nadu gostima iz Moščeničke Drage. No, u 69. minuti Damjanić je pogodio za pobjedu Žminja.

HAŠK je domaćom pobjedom protiv Istre osigurao ostanak, a Puljani će spas tražiti u neizvjesnoj bitci s Dragom u posljednja četiri kola. Momčad Predraga Jurića je povela u 71. minuti, kad je Grivičić preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio mrežu Istre. Gostima su u sljedećih desetak minuta isključeni Kolić i Lekaj, te je bilo jasno da nemaju previše izgleda. Sinković je u posljednjoj minuti bio strijelac za konačnih 2:0.

Zanimljiv dvoboj Rovinja i Novalje pripao je domaćima. Ottochian je u 70. minuti pronašao Omara Abuselyanu, koji je dobro reagirao i donio prednost Rovinju. Tri minute kasnije je Novoselić s dvadesetak metara donio bodove Rovinju.

Flego je 19. minuti iz slobodnog udarca donio Jadranu prednost na Krimeji, a Lazić je u 49. minuti postigao prekrasan pogodak s 25 metara i Orijent je izjednačio. Weitzer je tri minute kasnije pronašao Gerca, koji je iz blizine pogodio za puni uspjeh domaćina.

Rudeš je u gostima iznenadio Lučko. Zelenika je u desetoj sekundi drugog dijela donio prednost gostima, a Barun je u 56. minuti iskoristio neopreznost domaće obrane i povisio rezultat. Nehaj je potpuno nadigrao Rudar, a prednost je snažnim udarcem u 43. minuti donio G. Hajdini. Deset minuta prije kraja je Žunić odlično izveo slobodan udarac s 30 metara, a odbijenu loptu je u mrežu poslao Nekić. Pet minuta prije kraja je Paracki gotovo iz kornera iznenadio domaćeg vratara za konačnih 2:1.

Treća HNL Zapad, 30. kolo
Karlovac - Polet 1:0, Lokomotiva - Vrapče 2:0, Žminj - Draga 2:1, HAŠK - Istra 2:0, Rovinj - Novalja 2:0, Orijent - Jadran 2:1, Nehaj - Rudar 2:1.