Slavonski Brod više nema drugoligaša

Ivana Strahija • ponedjeljak, 05.05.2008.

Marsonia nije uspjela protiv Dragovoljca sačuvati status. Nova tri boda dosadašnjeg su lidera ostavila na toj poziciji, a "za vratom" mu je i dalje sesvetska Croatia, koja je trobod upisala protiv Slavonca.

Žalbe Marsonije u proteklom su tjednu ipak polučile rezultata, jer je sporni dvojac Bogdanović i Golubović u redovima Slavonca, koji je bio u koliziji sa Zakonom o strancima, prepraćen u PU Sesvete tik pred utakmicu. No, ni tako oslabljeni Perkovčani nisu kožu prodali jeftino, već su svim silama pokušavali Croatiji što više otežati dolazak do bodova. Pogodak su gosti postigli tek u 90. minuti, unatoč brojnim prilikama koje su prije toga stvorili.

Marsoniji moralna pobjeda nad perkovačkim "strancima" ipak nije značila mnogo, jer je porazom od Hrvatskog dragovoljca klub iz Slavonskog Broda dobio kartu za niži rang natjecanja. Tome nije trebalo biti tako, jer su nakon početnih 2:0 za goste domaći poravnali već u 52. minuti. No, nekoliko spornih sudačkih odluka i jedan crveni za goste kasnije, i Dragovoljci već imaju 4:2, a Marsonija se oprašta od II HNL.

U posljednjoj domaćoj utakmici Segesta je otpravila Vukovar rezultatom 4:1 i tako zahvalila gledateljima i navijačima na potpori tijekom sezone. Treba ipak reći da su Vukovarci pokazali dobru igru, čak imali i izjednačenje na 1:1, no mlada ekipa budućih trećeligaša nije mogla momcima Srećka Bogdana parirati kad su domaći krenuli punom snagom.

Na Poljudu su gosti odnijeli bodove, a utakmica se razigrala tek u drugom dijelu, kad su u stvari i pali odlučujući pogoci. Trogirani su i opet bili bez Mikija Rapaića, koji je glavni mamac za gledatelje, pa ne čudi slaba posjeta od svega tristotinjak gledatelja.

Utakmicu na Mladini odlučile su udružene kamerunsko-hrvatske snage, Armand asistent i Janjetović strijelac. Kako su gostima bodovi ipak bili važni za ostanak, čudno što nisu igrali angažiranije. Na kraju ipak ne trebaju strepiti za ostanak, pošto je Marsonija prokockala svoje prilike.

Imoćani u Belišću nisu imali ni malo lak posao, jer su domaći odlučili proigrati upravo onda kad im to više ne znači ništa u smislu ostanka u ligi. Imotskom su bodovi bili nasušno potrebni, no nakon vodstva gostiju domaći neočekivano izjednačuju, pa susret tri minute pred kraj mora rješavati Grubišić.

Čak sedam pogodaka palo je u Velikoj, gdje se domaći Kamen Ingrad pred svega 200 gledatelja oprostio od II HNL. Ta je utakmica i dobra pouka onim ekipama koje se nakon vodstva brzo opuste. Naime, Veličani su imali praktički nedodirljivih 4:0, da bi gosti iz Kutine u manje od pola sata igre stigli do neugodnih 4:3, pogocima Divkovića i Marune. Premda je bilo volje i htjenja u gostujućim redovima, vremena nije bilo, pa oproštajni bodovi ostaju Kamenu.

Pomorci su Solinu ostavili bodove, čime su domaći kolo pred kraj i matematički osigurali ostanak. Po pogodak u svakom poluvremenu u mrežu vratara Tomašića Solinu je dostajao da ostane drugoligaš.

II HNL, 29. kolo:
Vinogradar - Mosor 1:0 (1:0 Janjetović 52.)
Solin - Pomorac 2:0 (1:0 Čubrilo 42., 2:0 Marinović 83.)
Croatia Sesvete - Slavonac CO 2:1 (1:0 Jurin 20., 2:0 Jurakić 24., 2:1 Barišić 90.)
Segesta - Vukovar 91 4:1 (1:0 Dedić 23., 1:1 Milovanović 40., 2:1 Pinheiro 52., 3:1 Barnjak 66., 4:1 Barnjak 82.)
Trogir - Istra 1961 0:2 (0:1 Švrljuga 53., 0:2 Šest 70.)
Belišće – Imotski 2:3 (1:0 Žaja 11. 11 m, 1:1 Obilinović 56. 11 m, 1:2 Samuel 59., 2:2 Lukašek 67., 2:3 Grubišić 87.)
Kamen Ingrad – Moslavina 4:3 (1:0 Nikolić 24., 2:0 Nikolić 28., 3:0 Biberović 55., 4:0 Nikolić 57., 4:1 Divković 64., 4:2 Maruna 82., 4:3 Maruna 87. 11 m)
Marsonia - Hrvatski dragovoljac 2:4 (0:1 Križanović 12., 0:2 Koretić 13., 1:2 Alić 41., 2:2 Švarić 52., 2:3 Križanović 67., 2:4 Zlatar 79.)