I dalje vrlo neizvjesno

Ivana Jurica • četvrtak, 08.05.2008.

Četiri kola prije kraja natjecanja u Trećoj ligi jug još je uvijek neizvjesno tko će prvi stići do cilja. I u ovom kolu Hrvace i Junak upisali su pobjede, no, dosta bi toga moglo biti jasnije nakon derbija vodećih klubova u pretposljednjem kolu u Sinju. Sigurne pobjede upisali su Neretva, Neretvanac i Primorac 1929, dok su bodove podijelili Zmaj i Jadran LP, te Velebit i Zagora.

Susret u Makarskoj između Zmaja i pločanskog Jadrana završio je bez golova, a glavne su role imali vratari. Domaćin je imao dosta prilika, no, gostujući vratar Mario Batinović bio je nesavladiv. I Pločani su imali svoje prilike, ali raspoložen je bio i domaći vratar Bojan Tomić, pa se mreže nisu tresle.

Remijem u Benkovcu (1:1) Zagora polako gubi korak s vodećim dvojcem. Domaći Velebit poveo je u 57. minuti golom Klapana. Do izjednačenja gosti su došli u 64. minuti kad je ¬Marko Matić odlično završio akciju nakon ubačaja iz kuta Svetina Stojana.

Novu pobjeda u ovom kolu zabilježili su nogometaši Neretve nad Omišem (3:0). Mreže su u prvom poluvremenu mirovale, ali u 58. minuti mreža se zatresla po prvi put. Kuran je domaćine doveo u vodstvo. Potvrda pobjede i vrlo važnih bodova stigla je u 77. minuti kad je Gujinović još jednu loptu poslao iza leđa Vukovića.

Vodeće Hrvace su identičnim rezultatom (2:0) pobijedile Uskok. Domaćin je imao više od igre tijekom čitavih 90 minuta, no, do vodstva je stigao tek u 72. minuti golom golom Tedija Suraća. Mogao je i ranije, ali u prvom poluvremenu udarac A. Efendića s bijele točke obranio je gostujući vratar Odža. U 78. minuti Surać je i drugi put naciljao mrežu gostiju, pa su bodovi ostali domaćinu.

Posljednjeplasirani GOŠK AC na domaćem je terenu s 2:1 nadvisio Konavljanin. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji su vodili od 4. minute kad je Radičević matirao Vidovića. Domaćin je izjednačio preko Jurića u 51. minuti s bijele točke, a tri važna boda Gomiličanima je donio Jerko Tomić u 74. minuti.

Kaštelanski Jadran se sa sva tri boda vraća iz Dubrovnika čime je i matematički potvrdio ostanak u ligi, dok domaćini ovog proljeća samo tonu sve niže i niže. GOŠK je do vodstva došao golom Vulete u 4. minuti. No, Marino Gavranić je s dva pogotka (15. i 50. minuta) bodove usmjerio prema Kaštelima.

Minimalnu gostujuću pobjedu zabilježio je i sinjski Junak u Dugopolju. Trenutak odluke dogodio se u 54. minuti kad je Wagner Cruz matirao domaćeg vratara Tokića. Domaćini su imali velikih prigovora na taj pogodak, smatrajući da je postignut iz zaleđa, te da mu je prethodio prekršaj na domaćem igraču koji je ostao ležati na travi.

Neretvanac je na domaćem terenu s 2:0 nadigrao Val. Sve je riješeno u pretposljednjoj i posljednjoj minuti prvog poluvremena. Antić je u 44. s velike udaljenosti pogodio za 1:0. Već u idućoj minuti kazneni udarac za domaćine: srušen je Filipović, a siguran realizator bio je Primorac.

U susretu dva imenjaka, domaći Primorac 1929 je s 2:0 savladao Biograđane. Već u 12. minuti Stobrečani su poveli: Šukurević je zabio s bijele točke. Povećanje vodstva zbilo se u 62. minuti kad je Stipić pogotkom okrunio nesebičnu asistenciju Gudelj-Velage. Kraj utakmice i jedna i druga momčad dočekale su sa igračem manje: u 85. minuti isključeni su Pokrajčić i Brajković.

III. HNL – jug, 30. kolo:
Zmaj-Jadran LP 0:0, Velebit-Zagora 1:1, Neretva-Omiš 2:0, Hrvace-Uskok 2:0, GOŠK AC-Konavljanin 2:1, GOŠK (D)-Jadran (KS) 1:2, Dugopolje-Junak 0:1, Neretvanac-Val 2:0, Primorac 1929-Primorac (B) 2:0