Mladi Hrvati krenuli s plus 45

Zvonimir Šimunović • petak, 09.05.2008.

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija (U-18), uvjerljivom je pobjedom započela kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo narednoga ljeta. U Puli su naše rukometne nade bile bolje od Gruzije s pomalo nevjerojatnih 51:6...

Iako su se u našoj selekciji donekle pribojavali Gruzijaca, čisto iz razloga nepoznavanja kvalitete suparnika, već se nakon nekoliko minuta igre vidjelo da je Hrvatska "drugi rukometni svijet". Gruzijci jednostavno nisu imali rješenja za naše reprezentativce ni u jednom elementu ove igre, a njihovu nemoć možda najbolje oslikavaju po tri postignuta pogotka u svakom poluvremenu.

U drugoj utakmici skupine 3, Norveška je teže nego se očekivalo pobijedila Belgiju s dva pogotka razlike.

U subotu (17 h) Hrvatska će, u možda i ključnoj utakmici za prvo mjesto u skupini, snage odmjeriti s reprezentacijom Norveške.