Rangersi na bod zaostatka

Duje Mogić • subota, 10.05.2008.

Glasgow Rangersi smanjili su vodstvo Celtica na jedan bod pobijedivši Dundee United u utakmici koju su protestanti htjeli odgoditi za nakon finala kupa Uefa u srijedu navečer...

Euro-nastupi i odgođene ligaške utakmice osigurali su Rangersima zgusnuti raspored u finišu sezone. Zbog tri odigrane utakmice više Celtic je još prošli tjedan imao sedam bodova prednosti i psihološku prednost. Sa dvije pobjede u zaostalim utakmicama, Rangersi su se približili na samo bod. U jednoj od tih, danas su pred svojim navijačima na Ibroxu pobijedili Dundee Utd sa 3:1.

Za razliku od prošlog susreta kada su kidali živce navijačima do 60. minute i pobijedili sa 1:0, Rangersi su danas rano došli u vodstvo. Današnji heroj je bio Nacho Novo koji je već do 18. minute poentirao dva puta i omogućio svojoj momčadi kontrolu utakmice. Neizvjesnost je, ipak, došla u 76. minuti kada je De Vries smanjio na 2:1, ali je sve sumnje otklonio Darcheville pogodivši za 3:1 u sudačkoj nadoknadi, što je ujedno bio i 80. ligaški gol Rangersa ove sezone. Loša vijest pred finale kupa Uefa je ozljeda Thomsona koji je odšepao s terena.

U utrci za trećim mjestom koje vodi u Europu najbolje stoji Motherwell koji je pobijedio Aberdeen. Pobjeda gotovo vrijedna plasmana u Europu nakon 13 godina je došla zahvaljujući pogocima Smitha i Portera.

Drugdje, Falkirk je svladao Inverness CT sa 2:1 i skočio za jedno mjesto na tablici. Pretposljednji Kilmarnock je iznenadio Hearts i pobijedio ih 2:0 u gostima, dok su St Mirren i Gretna završili svoj susret s miroljubivih 0:0.

Škotski Premiership, rezultati: Rangers - Dundee Utd 3:1, Motherwell - Aberdeen 2:1, Falkirk - Inverness CT 2:1, Hearts - Kilmarnock 0:2. St Mirren - Gretna 0:0.