Olympiakos i Panathinaikos napravili prvi korak

Branimir Korać • subota, 10.05.2008.

Olympiakos i Panathinaikos ostvarili su očekivane pobjede u prvim polufinalnim dvobojima grčkog prvenstva protiv Maroussija i Panioniosa...

Tri teška dvoboja u kratko vrijeme protiv Arisa, ostavili su traga na Maroussiju. U prvi polufinalni susret s Olympiakosom ušli su očajno, odigrali prvo poluvrijeme ispod svake kritike i povratak nije bio moguć. U prvih deset minuta ubacili su tek četiri poena, a na poluvremenu Olympiakos je vodio s 43:15.

Po 15 poena kod pobjednika ubacili su Woods, Bouroussis i Schortsanitis dok su kod gostiju najbolji bili Kaimakoglou i Milisavljević s po 11 poena.

Pomalo rutinski do pobjede 91:75 protiv Panioniosa stigao je Panathinaikos. PAO je kao i Olympiakos glavninu posla obavio u prvom poluvremenu kada je stvorio razliku i na kraju otišao do pobjede. Uoči posljednje četvrtine već je sve bilo u potpunosti riješeno, Panathinaikos je vodio 68:45, a gosti su tek u završnici uspjeli malo smanjiti visok zaostatak, ali ne i zaprijetiti čudesnim preokretom.

Šarunas Jasikevičius s 19 poena predvodio je Panathinaikos dok je 14 poena i devet skokova dodao Dimitrios Diamantidis. Andrija Žižić igrao je 12 minuta i ubacio tri poena uz dva skoka i dvije asistencije. Kod gostiju po 12 poena ubacili su Aleksandar Ćapin i Leroy Baxter.