PAO napravio više od pola posla

Branimir Korać • utorak, 13.05.2008.

Košarkaši Panathinaikosa došli su do teško dostižne prednosti 2-0 u polufinalnoj seriji s Panioniosom. Još jedna pobjeda im je potrebna za prolaz u finale i vjerojatno će ju ostvariti, dok će Olympiakos i Maroussi igrati barem još dvije utakmice...

Panionios je izgorio u želji da pobijedi veliki Panathinaikos i produži seriju. Tijekom cijelog susreta domaćin je vodio i imao osjetnu prednost, u posljednju četvrtinu ušao je s vodstvom 63:54, ali nije znao završiti posao, Panathinaikos je u završnici bio bolja momčad i dobio na kvalitetu.

Andrija Žižić odigrao je dobro u osam minuta koliko je proveo na parketu. Za to vrijeme ubacio je osam poena uz šut iz igre 4/5, no problemi s osobnim pogreškama su mu skratili minutažu. Inače, PAO je predvodio Mike Batiste sa 16 poena i 11 skokova, a 12 poena i devet skokova dodao je Dimitris Diamantidis. Kod domaćina Leroy Baxter ubacio je 23 poena uz deset skokova, a Ivan Zoroski dodao je 14 poena.

Dok se Panathinaikos priprema na rutinsko završavanje posla, Olympiakos će imati još dosta posla s Maroussijem. U drugom susretu Maroussi je u produžetku slavio 97:90, posve zasluženo obzirom da su dobar dio utakmice kontrolirali rezultat.

Gostima nije pomoglo niti čak 31 poen Lynna Greera koji je dodao sedam skokova i sedam asistencija dok je 12 poena dodao Giorgos Printezis. U domaćem sastavu Branko Milisavljević ubacio je 18 poena uz pet asistencija, a Kostas Kaimakoglou 17 poena uz šest skokova.