Grafičar povećao prednost

Petar Plevnik • ponedjeljak, 12.05.2008.

Tri kola prije kraja Treće HNL Istok, vodeći Grafičar Vodovod novom je pobjedom pobjegao pratnji na četiri boda, a zahvaljujući pobjedi nad Slobodom te porazu Virovitice u Višnjevcu na drugo je mjesto došlo Suhopolje...

Lider je u Retfali ugostio Čakovec i unatoč lošoj igri stigao do nove pobjede. Limunčići su u vodstvo stigli u 31. minute preko Vuke, da bi sedam minuta kasnije Ćavar sjajnim pogotkom okončao solo prodor. Iako se činilo kako će domaćini nakon 2:0 lako do pobjede, u 60. minuti Malovan ruši Vuka u domaćem 16-ercu, a Obadić smanjuje na 2:1 i unosi nervozu u domaće redove. Iako su do kraja susreta bili bolja momčad, gosti iz Čakovca ipak se iz Osijeka vraćaju praznih ruku.

Još jednom nogometaši Grafičar Vodovoda imali su pomoć od svojih susjeda, ovaj put od momčadi Višnjevca koja je na svom terenu s 2:1 bila bolja od Virovitice. Iako su gosti od 22. minute i pogotka Belobrka bili u vodstvu, domaćini u posljednjim minutama rade preokret. Najprije Ižaković u 87. minuti sigurno realizira najstrožu kaznu, da bi isti igrač pogotkom u posljednoj minuti susreta donio svojoj momčadi tri vrijedna boda, a sebi titulu igrača susreta.

Poraz Virovitice za povratak na drugo mjesto iskoristilo je Suhopolje, koje je na domaćem terenu očekivano svladalo posljednjeplasiranu Slobodu. Gosti iz Varaždina u prvom su dijelu pružili neočekivano dobar otpor (2:2), da bi u nastavku susreta domaćini predvođeni raspoloženim Buljanom i Tomislavom Pavličićem, koji su postigli po tri pogotka, stigli do uvjerljivih 6:2. Strijelci za goste bili su Trojak i Ninčević.

Šanse za drugim mjestom pobjedom nad Olimpijom sačuvalo je Nedelišće. Iako su Međimurci pogocima Celingera u 42. i Jageca u 60. minuti imali naizgled sigurno vodstvo, gosti iz Osijeka preko Milićevića u 74. i Živkovića u 80. minuti vraćaju stvari na početak. Ipak, domaćini su do sva tri boda stigli pogotkom Dumenčića iz 11-erca tri minute prije kraja susreta.

Uvjerljivu domaću pobjedu upisala je Croatia, koja je u Đakovu s 5:1 bila bolja od Slavije. Mrežu gostiju u 25. je minuti iz 11-erca načeo Uzelac, da bi do odmora mrežu Pleterničana pogađali Petričević u 32., Jozipović u 39. te Rupčić u 44. minuti za uvjerljivih 4:0. Uzelac u 68. minuti povisuje na 5:0, da bi gosti do počasnog pogotka stigli u posljednoj minuti susreta uspješno realiziranim 11-ercem Čuljka.

Vrijednu domaću pobjedu upisao je i Graničar, svladavši u Županji Križevce s 3:1. Gosti su odlično otvorili susret te već u šestoj minuti pogotkom Ivičića s bijele točke dolaze u vodstvo, da bi domaćini do odmora napravili preokret. Pavičić je u 34. minuti strijelac za izjednačenje, da bi minutu kasnije Blašković doveo Graničar u vodstvo. Zasluženu pobjedu domaćina potvrdio je Hrvoje Galović iz 11-erca u 89. minuti.

Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Bjelovar, koji je u lokalnom derbiju s 1:0 slavio u Ždralovima i tako gurnio tamošnju Mladost prema četvrtoligaškom natjecanju. Čak 500-tinjak gledatelja okupljenih na igralištu Brdo jedini je pogodak vidjelo u 53. minuti kada Pečar najbolje reagira u 16-ercu domaćina i donosi Bjelovaru vrijedna tri boda.

Bez pobjednika završen je sraz otpisane Slavonije i Mladosti iz Cernika. Požežani su u vodstvo stigli u 65. minuti preko Abramovića, da bi gosti poraz izbjegli zahvaljujući pogotku Papka osam minuta prije kraja susreta.

Identičnim rezultatom završen je susret u Starim Mikanovcima, gdje su bodove podijelili Šokadija i Koprivnica. Otpisani Šokci u vodstvo su stigli u 45. minuti pogotkom Lukića, da bi bod Zelenima u 57. minuti donio Fedotov.

Treća HNL Istok, 31. kolo, rezultati:
Šokadija - Koprivnica 1:1, Graničar - Križevci 3:1, Slavonija - Mladost (C) 1:1, Višnjevac - Virovitica 2:1, Grafičar Vodovod - Čakovec 2:1, Nedelišće - Olimpija 3:2, Mladost (Ž) - Bjelovar 0:1, Suhopolje - Sloboda 6:2, Croatia - Slavija 5:1.