Aalborg osigurao naslov u Danskoj

Maja Giljanović • petak, 16.05.2008.

AaB iz Aalborga dva je kola prije kraja pobjedom nad Bröndbyjem stvorio nenadoknadivih osam bodova prednosti nad drugoplasiranim FC-om iz Kopenhagena...

Idealnom je scenariju Nord Jutlandovaca i proslavi titule pred njihovih 16.000 navijača na Energi Areni kumovao prošlotjedni poraz na gostovanju upravo u Kopenhagenu (4:0) kod branitelja naslova, ali na drugu meč-loptu greške nije bilo. Ruku pomoćnicu AaB-u je dao i Bröndbyjev Max von Schlebrügge u 41. minuti svladavši vlastitog vratara iz gužve nakon kornera, a tri minute potom Kasper Risgaard je također nakon kornera otklonio sve nedoumice.

Samo devetoplasirani ove sezone gosti, a inače deseterostruki prvaci Danske, nisu do kraja unatoč malom milijunu prigoda uspjeli Aalborgu zagorčati proslavu trećeg naslova prvaka u povijesti kluba. Marokanski se reprezentativac Karim Zaza, naime, razbranio i svoj klub odveo u drugo pretkolo Lige prvaka sljedeće sezone.

S druge strane Kup UEFA love FC, Midtjylland - od sljedeće sezone novi klub Rijekinog Filipa Marčića i Odense: FC ima 54, Midtjylland 53, a OB 51 bod.