Sampdoria 3:3 Juventus
Juventus

Spektakl za kraj sezone

Ivana Spahija • subota, 17.05.2008.

Odličnih 90 minuta ponudio je prvi susret 38. kola Serie A. Na stadionu Luigi Ferraris u Genovi snage su odmjerili Sampdoria i Juventus, koji su gledatelje počastili s čak šest pogodaka i na kraju "miroljubivo" zaokružili sezonu neriješenim rezultatom 3:3...

Navijači u Genovi doista su mogli uživati u posljednjoj ovosezonskoj predstavi njihovih nogometaša. Šestoplasirana Sampdoria kod kuće je ugostila Juventus u susretu bez prevelikog značaja za obje momčadi. No, upravo je ta "ležerna" atmosfera doprinijela da se nogometaši od sezone oproste spektaklom.

Golijadu je započeo Del Piero pogotkom već u sedmoj minuti susreta, a samo deset minuta kasnije Trezeguet je s bijele točke donio Staroj dami vodstvo od 2:0. No, ni domaćini nisu mirovali. Igrala se 22. minuta, Palombo je odlično uposlio Cassana koji je majstorski iz igre izbacio dvojicu gostujućih braniča i matirao Belardija za 2:1.

Taj je pogodak dao krila Sampdoriji, koja je u 39. minuti došla do izjednačenja, i to na prilično atraktivan način. Maggio je silovitim udarcem izvana iznenadio obranu Juventusa, ali i samog vratara Belardija koji je po drugi put u susretu morao vaditi loptu iz svoje mreže. Do kraja prvog dijela domaćini su mogli i povesti, ali Cassano u 45. minuti nije realizirao udarac s bijele točke.

Mreža Sampdorije ponovno se tresla u 69. minuti, a Del Piero je realizirao jedanaesterac (počinjen upravo na njemu) i donio Juventusu vodstvo od 3:2. Za "najpošteniji" ishod posljednjeg ovosezonskog susreta pobrinuo se Montella pogotkom u 79. minuti za konačnih 3:3 i raspodjelu bodova. Sudbina Juventusa i Sampdorije već je otprije poznata, Stara dama se plasirala u kvalifikacije Lige prvaka, dok će Blucerchiati Europu vidjeti kroz kup Uefe.

Serie A, 38. kolo: Sampdoria - Juventus 3:3.