Favoriti obranili domaći teren

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.06.2008.

U prvim polufinalnim dvobojima francuskog prvenstva iznenađenja nije bilo. Oba domaćina upisali su pobjede i tako potvrdili status favorita u polufinalnoj seriji...

Le Mans je u svojoj dvorani u drugom poluvremenu slomio otpor Roannea koji brani naslov prvaka Francuske. Bio je to izjednačen susret sve do početka drugog poluvremena kada domaćin bježi na desetak poena viška i do kraja susreta ne dozvoljava povratak gostima u utakmicu. Susret završava pobjedom Le Mansa 82:67, ne može se reći neočekivano.

U dresu Le Mansa najistaknutiji bili su Luka Bogdanović s 21 poenom, Nebojša Bogavac sa 16 poena i pet skokova te Sam Clancy s 14 skokova. U sastavu Roannea Marc Salyers ubacio je 30 poena uz šest skokova, a Brion Rush dodao je 11 poena.

Stopama Le Mansa išao je i Nancy koji je na svom parketu nadigrao Asvela. Za razliku od Le Mansa, Nancy je brzo stvorio razliku i držao goste na odstojanju. Konačnih 86:75 pokazuje realan odnos snaga na parketu.

Nancy su predvodili Michael Bauer s 24 poena i osam skokova te Ricardo Greer sa 17 poena, osam skokova i šest asistencija. Kod gostiju Laurent Foirest ubacio je 15 poena uz šest skokova, a Uche Nsonwu-Amadi dodao je 13 poena i devet skokova.