Asvel i Roanne uzvratili udarac

Branko Barić • četvrtak, 05.06.2008.

Oba polufinalna susreta doigravanja francuskog prvenstva otišla su do majstorice. I u uzvratnim susretima dvoboja Roannea i Le Mansa, odnosno Asvela i Nancyja, prednost domaćeg terena bila je presudna...

Iako su branitelji naslova u prvoj četvrtini postigli samo devet poena, sve su nadoknadili u trećoj koju su dobili rezultatom 20:6. Le Mans se nakon toga više nije oporavio, pa će prolaz u finale morati tražiti u subotu na svom parketu. Brion Rush (19 poena, osam skokova) i Laurent Cazalon (17 poena, pet skokova) najzaslužniji su za pobjedu Roannea rezultatom 73:60, dok je MVP regularnog dijela sezone Marc Salyers ubacio deset koševa. Budući da je Le Mans veliki favorit u majstorici, lako moguće da je ovaj sjajni Amerikanac odigrao svoju posljednju utakmicu pred navijačima Roannea kojima je prošle godine donio naslov prvaka. Zbog toga je klub uoči utakmice organizirao ceremoniju u kojoj je njegov dres umirovljen i obješen na krov dvorane Andre Vacheresse. Sam Clancy predvodio je goste s 15 poena i devet skokova.

Majstoricu je izborio i Asvel zahvaljujući pobjedi 92:79 protiv Nancyja. Iako su gosti puno bolje otvorili susret i na poluvrijeme odnijeli prednost od osam poena razlike, u nastavku momčad Yvesa Barateta na krilima briljantnog Lamayna Wilsona dolazi do preokreta i pobjede. Prva violina domaćina ubacila je 37 poena uz devet skokova, šutiravši trice 7/11. Najraspoloženiji na drugoj strani bio je Michael Bauer s 21 poenom. Treći i odlučujući susret na rasporedu je u petak navečer.