Odluka ipak u petoj

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.06.2008.

Prvaka Grčke dat će peta utakmica. U četvrtom susretu Olympiakos je u tijesnoj završnici svladao Panathinaikos 59:57 i na taj način poravnao u seriji na 2-2 i izborio majstoricu...

Panathinaikos ponovno nije uspio doći do gostujuće pobjede i već tako riješit pitanje prvaka Grčke. Olympiakos ostaje u igri do posljednjih 40 minuta i prema viđenom, nije bez šansi.

Ipak malo je nedostajalo da Panathinaikos proslavi naslov na gostujućem parketu. Iako su gosti odigrali napadački loše i nedisciplinirano, uspjeli su u završnici doći do vodstva, ali Olympiakos se izvukao i izborio pobjedu.

Kako je Panathinaikos igrao prema naprijed, pokazuje i statistika. Za dvicu su šutirali slabih 7/23, a za tricu su potrošili čak 34 lopte za deset ubačaja. Inače racionalni Diamantidis ispucao je čak 13 lopti iza linije 6.25 za tri ubačaja.

Giorgios Printezis s 21 poenom bio je prvo ime susreta, a Giannis Bouroussis kod domaćina odradio je dobar obrambeni posao uhvativši 13 lopti. Kod gostiju Vasilis Spanoulis ubacio je 17 poena, a Diamantidis 14 uz šest skokova. Andrija Žižić ne može biti zadovoljan. Igrao je tek dvije minute i napravio čak tri osobne pogreške.