Vastić dvostruki strijelac

Goran Tomičić • nedjelja, 13.07.2008.

LASK je u drugom prvenstvenom kolu u gostima slavio protiv Altacha, a Ivica Vastić je postigao dva pogotka. U derbiju Rapida i Salzburga nije bilo pobjednika...

U 22. minuti je Schreiner ubacio, a Vastić je glavom donio prednost LASK-u. Gosti su pobjedu osigurali 15 minuta kasnije, kad je Vastić lijepo izveo slobodan udarac i vratar Altacha je bio nemoćan. Stückler je u 52. minuti glavom vratio nadu Altachu, a u posljednjoj minuti sudačke nadoknade je Piermayer iskoristio proigravanje Panisa za konačnih 1:3.

Čavlina je branio cijelu utakmicu, a Mijatović je u 90. minuti zamijenio Vastića, koji je dobio žuti karton. LASK je tako izborio vrh ljestvice s maksimalnih šest bodova, a Altach je na posljednjoj poziciji bez osvojenog boda.

U Beču je odigran zanimljiv derbi Rapida i Salzburga. Janko je u devetoj minuti iskoristio neopreznost Katzera i glavom svladao Kocha za prednost gostiju. Rapid je za izjednačenje trebao sedam minuta. Hofmann je u 16. minuti lijepo prošao kroz obranu Salzburga i poslao loptu u praznu mrežu.

Gledatelji su već u 25. minuti vidjeli novi pogodak, a Janko je iskoristio asistenciju Zicklera za svoj drugi pogodak. Bošković je u 31. minuti lijepo proigrao Maierhofera, koji je donio bod Rapidu. Gostima je u 49. minuti isključen Mahop, no ipak su sačuvali prednost.

Tokić je odigrao cijelu utakmicu, a Jelavić je ušao u 76. minuti. Niko Kovač je svih 90 minuta predvodio Salzburg, a Pamić nije nastupio.

Mattersburg je svladao Ried, iako su gosti poveli golom Salihija u 27. minuti. Riedu je u 39. minuti isključen Burgsraller, a Naumoski je s bijele točke donio izjednačenje. Gosti su već dvije minute kasnije ostali i bez Salihija, a Mattersburg je veliku brojčanu prednost iskoristio tek u 86. minuti preko Mörza.