Ostali sportovi

Slovenci bez OI

Vedran Babić • petak, 18.07.2008.

U drugom četvrtfinalu olimpijskih kvalifikacija Portoriko je impresivnom igrom u nastavku porazio reprezentaciju Slovenije i tako im srušio sve nade za nastup u Pekingu...

ČETVRTFINALE

Slovenija – Portoriko 70:81 (15:21, 34:34, 52:59)

Slovenija: Zagorac, Lakovič (10, 4 skoka), Klobučar, Bečirović (12, 3 skoka), Nesterović (10, 11 skokova), Dragič (5), Slokar (16, 7 skokova), Joksimović (3), Preldžič (2, 4 skoka), Lorbek (3), Drobnjak, Zupan (9).

Portoriko: Ramos (8, 4 skoka), Barea (8), Rivera, Arroyo (17, 5 asistencija), Mojica (9, 7 skokova), Jones Camacho, Ayuso (12), Sanchez (5), Villafane, Falcon (5), Lee (11, 5 skokova), Santiago (6).

Portorikanci se nalaze na korak do jubilarnog desetog nastupa na Olimpijskim igrama i taj status su posve zaslužili. Prvo poluvrijeme utakmice bilo je prilično izjednačeno. Početna četvrtina pripala je Portoriku sa šest koševa prednosti, ali su istom mjerom uzvratili Slovenci, pa se na odmor išlo s rezultatom 34:34.

I onda, u drugom dijelu, sva kvaliteta portorikanskih košarkaša dolazi do izražaja. Odmah u prvoj minuti Carmelo Lee pogađa tricu za prednost svoje momčadi od tri koša, prednost koju su on i njegovi suigrači vješto održavali i strpljivo povećavali do kraja utakmice, uz povremene serije Slovenaca. Tako je početkom posljednje četvrtine Portoriko imao plus devet (61:52), da bi se Slovenija pogocima Lakovičem i Bečirovićem primakla na 61:63 šest minuta prije kraja.

No tada Ayuso postiže pet koševa u nizu i odvodi svoju momčad na sedam koševa razlike, a Slovenci ne uspijevaju ponovno uzvratiti. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Carlos Arroyo sa 17 poena, dok je kod poraženih Uroš Slokar zabio 16.

Ovim porazom našim susjedima uskraćena je daljnja borba za nastup na prvim Olimpijskim igrama, dok će njihovi današnji krvnici još jednu preostalu pobjedu tražiti protiv boljeg iz dvoboja Grčka – Novi Zeland.