1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 03.08.2008, 20:10 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10.000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Petrović (Valpovo), Šetka (Đakovo)

Bernard Jurišić • nedjelja, 03.08.2008.

Hajduk nije uspio ostvariti maksimalnih šest bodova na otvaranju prvenstva. U prošlom kolu spas je donio pogodak Ibričića u 86. minuti, a protiv Varteksa je Hajduk uspio spasiti samo bod, s obzirom da su Varaždinci vodili od prve minute...

Josip Skoko
71'
Dražen Besek

Otvaranje susreta podsjetilo je na već epski poraz Hajduka od Debrecena. Nakon samo 44 sekunde Varteks je je došao u vodstvo pogotkom Matije Smrekara. Papa je okomitom loptom izigrao Hajdukov zadnji red, a Mujanović krenuo sam prema Subašiću. Hajdukov vratar dvaput sjajno reagira, no u trećem pokušaju Smrekar ubacuje loptu u mrežu za 0:1.

Opet dobro popunjene tribine ponijele su Splićane prema varaždinskim vratima, no čvrsti blok gostiju uspješno je neutralizirao pokušaje domaćina. Kalinića su uspješno hvatali na zaleđa, Bartolović nije uspijevao pobjeći gostujućim veznjacima, a Ibričićevi pokušaji razbijali su se o varaždinski blok. Hajduk je prvo poluvrijeme okončao dominacijom u posjedu lopte, ali bez velikih, stopostotnih šansi.

Drugi dio Hajduk je otvorio furiozno, ali Kalinić i Bartolović nisu uspijevali pronaći put do Mađarićeve mreže. Varaždinski vratar, kao i prije tjedan dana zadarski, bio je prvo ime susreta i gotovo nepremostiva prepreka Hajdukovim napadačima.

Izjednačenje je stiglo u 56. minuti. Strinić je ubacio s lijevog boka, a Ibričić glavom proslijedio loptu do Kalinića. Hajdukov napadač konačno je s pet metara "probio" gostujućeg vratara i otvorio ovosezonski golgeterski račun za 1:1.

Hajduk je na krilima podrške s tribina krenuo po drugi pogodak i pobjedu, no ovog puta sreća nije bila naklonjena "bilima". Varaždinci su vješto "krali" sekunde i minute i time razbijali ritam Hajdukovih napada, a u dva navrata mogli su iz kontre i još jednom povesti.

Na kraju su Hajduk i Varteks podijelili bodove, a Hajdukovog trenera može zabrinuti loša realizacija njegovih igrača, koji su i ovog puta imali dosta prigoda, ali nisu ih uspjeli realizirati. Možda će nakon ovog susreta splitski klub još ozbiljnije razmisliti o ozbiljnijem pristupu u angažiranju Leona Benka.