Ostali sportovi

Odlični Nijemci ipak samo drugi

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 11.08.2008.

Današnji raspored Olimpijskih igra ponudio je i natjecanje muškaraca u skokovima u vodu. Podijeljene su medalje u disciplini deset metara sinkronizirano, a pobjedu je odnio kineski par Lin - Huo...

Prilično uzbudljivo bilo je natjecanje muških sinkroniziranih parova. Iz pokušaja u pokušaj na prvom su se mjestu poretka izmjenjivali Kinezi, Australci i Nijemci, zaradivši nekoliko puta vrlo impresivne ocjene (92.34 australski par, 96.90 njemački par). Pobjednik se nije znao sve do posljednjeg, petog skoka, a zlato su, unatoč gotovo savršenom skoku njemačkom para, osvojili Kinezi Yue Lin i Lianq Huo (468.18)

Patrick Hausding i Sascha Klein natjecanje su tako završili na drugom mjestu s ukupniom ocjenom 450.42 dok su brončanu medalju odnijeli Rusi Gleb Galperin i Dmitriy Dobroskok osvojivši 445.26 poena. Australski par Helm - Newbery natjecanje je na kraju završio na četvrtom mjestu.