Rijeka jedva protiv Vinodola

Zoran Zdelar • srijeda, 20.08.2008.

U Novom Vinodolskom Rijeka je uspjela slaviti protiv domaćeg Vinodola, ali nimalo lako nakon što je bila ispuštena prednost od dva pogotka...

Kao što je bilo i najavljeno, protiv Vinodola su u Novom Vinodolskom u utorak na teren istrčali nogometaši Rijeke koji obično manje igraju ili gotovo uopće ne igraju. Mladen Ivančić može biti vrlo zadovoljan nastupom tih igrača tijekom jednog dijela utakmice, dok nikako ne može biti zadovoljan onim dijelom u kojem je Rijeka prosipala prednost od dva pogotka prvenstveno zbog neopreznosti obrane.

Dabac pred potpisom

Rijeka bi mogla već danas finalizirati pregovore s 30-godišnjim braničem. Dario Dabac trebao je stići na Kantridu još ranije ovog ljeta, no Mladen Ivančić je očito zainteresiran i sada za njegove usluge.

Rijeka je u vodstvo stigla zahvaljujući pogotku glavom Gerca u 40. minuti, a tom je prethodila i zatresene vratnice nakon udarca Stepčića. Vodstvo Rijeka povećava već na početku drugog poluvremena, kada Gerc puca prema vratima, ali ovog puta Hodžić mu skida udarac, no na loptu je zatim natrčao Kreilach koji nije propustio realizirati dobru priliku za vodstvo do 2:0.

Ubrzo slijedi pad igre Rijeke, a zatim i kazna za neopreznosti u posljednjem redu prvoligaša s Kvarnera. U 50. minuti Todorovac je izmaknuo nadzoru svojih čuvara i glavom je uspio zatresti mrežu Prskala nakon što je izveden slobodan udarac. Obrana nije uspjela dobro reagirati ni u 69. minuti kada se nakon ubačaja sa strane najbolje snašao Galić koji zabija za 2:2. Rijeka je ipak uspjela izboriti malo kasnije pobjedu. Igrala se 71. minuta kada je Fernandez izveo korner, a najviši je u skoku bio Gerc, koji stiže do svog drugog pogotka.

Inače, vodstvo Rijeke dogovorilo je u prvom dijelu rujna (tijekom reprezentativne pauze) i jednu prilično jaku provjeru. Bijeli će u Veroni 6. ili 7. rujna odigrati prijateljsku utakmicu s talijanskim prvoligašem Chievom.