Ćorluka sjajan, City napokon slavi

Marin Vuković • nedjelja, 24.08.2008.

Vedran Ćorluka je odigrao odličnih 90 minuta u dresu Manchester Cityja i sudjelovao kod dva pogotka svoje momčadi, koja je nakon početnih neuspjeha u Kupu Uefe i prvom kolu Premiershipa napokon stigla do toliko očekivane pobjede. Utakmicu je obilježila i teška ozljeda Micaha Richardsa. Chelsea nije ponovio igru iz prvoga kola, ali je i s gostovanja u Wiganu otišao sa sva tri boda. Pogodak odluke postigao je Deco, svoj drugi u dvije utakmice u Premiershipu.

Uvjerljiva pobjeda Manchester Cityja nad West Hamom doći će kao pravi melem na ranu, budući da klub proteklih tjedana prolazi kroz brojne probleme, kako u vlasničkoj strukturi, tako i u samoj momčadi desetkovanoj ozljedama. Vrlo dobra igra popravit će i raspoloženje trenera Marka Hughesa, ali i u ovoj utakmici City je zbog novih ozljeda ostao bez još dvojice igrača, a posebno teško ozlijeđen je mladi reprezentativac Engleske Micah Richards. Još jednu odličnu partiju pružio je i naš reprezentativac Vedran Ćorluka, odigrao je svih 90 minuta i započeo akcije koje su prethodile drugom i trećem pogotku Cityja.

City je tijekom cijele utakmice bio bolja momčad, u prvom poluvremenu dvaput su gađali okvir gola pa se na odmor ipak otišlo bez pogodaka. Krajem prvoga dijela Čekićari su ostali s deset igrača, budući da je u razmaku od samo par minuta dva žuta kartona zaradio Mark Noble. Brojčanu premoć City nije uspijevao pretočiti u pogodak sve do 65. minute, a tada je mrežu gostiju načeo Daniel Sturridge.

Nakon vodećeg pogotka domaćinu se otvorilo, a na scenu je stupila trojka Ćorluka, Ireland, Elano. Naš reprezentativac je u 70. i 76. minuti sjajnim loptama uposlio Irelanda, koji u oba navrata asistira Elanu za konačnih 3:0. Spomenimo još da je utakmica produžena za čak deset minuta sudačke nadoknade zbog teške ozljede Richardsa, koji se u borbi za loptu glavom sudario sa suigračem Tal Ben Haimom te bez svijesti ostao ležati na travnjaku. Liječnici su mu dugo ukazivali pomoć, čak mu i davali kisik, a potom je imobiliziranoga vrata na nosilima iznesen s travnjaka. Konkretnih podataka o težini ozljede zasad nema.

U ranije odigranom susretu Chelsea je na gostovanju svladao Wigan minimalnim rezultatom vrijednim tri boda. Kako je počela utakmica na JJB stadionu, pomislili smo da će i Wigan stradati poput Portsmoutha u prvome kolu, jer već u četvrtoj minuti Deco je majstorski izveo slobodan udarac i doveo Chelsea u vodstvo od 1:0. Međutim, nakon vodećeg pogotka momčad Luiza Felipea Scolarija kao da je nestala s travnjaka i u nekoliko navrata Wigan je hrabrom i beskompromisnom igrom mogao doći do izjednačenja.

To se ipak nije dogodilo, a Chelsea je zahvaljujući Petru Čechu sačuvao svoju mrežu netaknutom do samoga kraja i vratio se na čelo prvenstvene ljestvice s maksimalnim učinkom od dvije pobjede iz dva susreta.