Petar Plevnik • subota, 30.08.2008.

Treće kolo Bundeslige donijelo je prvi poraz novaka u ligi i do ovog kola vodećeg Hoffenheima, koji se s gostovanja u Leverkusenu vratio s pet komada u mreži. HSV je uz pogodak Ivice Olića napravio preokret u Bielefeldu, dok je Schalkeu Ivana Rakitića minimalna pobjeda bila dovoljna za preuzimanje prvog mjesta na ljestvici....

Pravu golijadu vidjeli su gledatelji u Leverkusenu, gdje je Bayer s 5:2 svladao do ovog kola vodeći Hoffenheim. Već u osmoj minuti Barnetta dovodi Apotekare u vodstvo, da bi samo devet minuta kasnije Friedrich udvostručio prednost domaćina. Goste u igru u 21. minuti pogotkom glavom vraća Ibišević, da bi dva pogotka prednosti uočio odlaska na odmor domaćinima osigurao Kießling u 36. minuti.

Rezultatsku neizvjesnost u susret u 13. minuti nastavka pogotkom s bijele točke vratio je Salihović, a za prvu domaću ovosezonsku pobjedu navijači Bayera morali su strijepiti do posljednjih sedam minuta kada najprije Barnetta u 83. minuti pogađa za 4:2, a potom i Kießling u 87. za konačnih 5:2.

Tek jedan pogodak manje viđen je u Bielefeldu, gdje su snage odmjerili domaća Arminia i HSV. Već u petoj minuti napadač domaćina Katongo pogađa vratnicu i skreće pozornost na sebe, da bi isti igrač četiri minute kasnije doveo domaćine u vodstvo. U još veće problema goste iz Hamburga osam je minuta prije odlaska bacio pogodak Wichniareka, nakon odlično izvedenog kontranapada. Ipak, samo tri minute kasnije HSV preko Reinhardta uspjeva smanjiti zaostatak.

Na odmoru trener gostiju Martin Jol u igru uvodi Mladena Petrića i HSV kreće po preokret. Već u petoj minuti nastavka Trochowski ubacuje za Reinhatdta, a branič gostiju po drugi put na susretu matira Eilhoffa za 2:2. Do potpunog preokreta gosti stižu u 64. minuti kada Guerrero ubacuje za Olića a hrvatski reprezentativac pogađa za vodstvo HSV-a. Sve dvojbe oko pobjednika u 77. je minuti razriješio Jarolim pogotkom za konačnih 2:4.

S odličnim igrama nastavila je Borussia, koja je u Cottbusu upisala drugu pobjedu u tri kola. Do sva tri boda i šeste pobjede u isto toliko gostovanja u Cottbusu Borussia je stigla u posljednoj minuti prvog dijela kada branič gostiju Subotić najbolje reagira nakon ubačaja Hajnala. U redovima Energieja Mario Cvitanović odigrao je svih 90 minuta, Stiven Rivić zamijenjen je nakon prvog poluvremena, dok je Robert Kovač bio na klupi gostiju.

Minimalnu pobjedu nakon katastrofe u Madridu upisao je i Schalke. Iako domaćini nisu briljirali do zaslužene pobjede vrijedne prvog mjesta na ljestvici stigli su pogotkom Westermanna u 36. minuti. Ivan Rakitić na terenu je proveo 64. minute.

Za razliku od Schalke vrlo loš ulazak u sezonu ostvario je Werder. Momčad iz Bremena ni u svom trećem nastupu nije upisala pobjedu, štoviše iz Mönchengladbacha se vratila praznih ruku. Odličnih početnih pola sata domaćini su okrunili pogocima Matmoura u 12. i Frienda u 30. minuti, a kada je Baumjohann u 71. minuti pogodio za 3:0 bilo je jasno da Werder neće do bodova. Poraz gostiju pogocima u 79. i 89. minuti samo su ublažili Pizarro i Diego. Jurica Vranješ ponovno je bio na klupi gostiju.

Jedini susret bez pobjednika odigran je u Wolfsburgu, odakle je bod uspio odnijeti Eintracht. Gosti iz Frankfurta u vodstvo su stigli u 22. minuti preko Amanatidisa, da bi pet minuta kasnije Grafite iskoristio najstrožu kaznu za poravnjanje rezultata. Sjajno je bilo otvaranje nastavka za domaćine budući da je Dejagah u 51. minuti doveo Vukove u vodstvo, no šest minuta prije kraja susreta Toski pogađa za 2:2 i donosi bod Eintrachtu, na čijoj je klupi bio Krešo Ljubičić.