Segesta ostavila Trogirane praznih ruku

Ivana Strahija • nedjelja, 31.08.2008.

Istrijani su na vlastitom terenu dokazali kao Dragovoljac više nije ona stara ekipa, dok je Međimurje u Kostreni bar malo popravilo dojam iz prošlog kola. Apsolutni rekorder je svakako Solin, koji je Suhopoljcima smjestio čak četiri "komada".

Istra – Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0 Traore 60., 2:0 Okić 71.)

Malijac Traore, koji je tek stigao u Istru početkom ove sezone, pokazao se odličnom akvizicijom. On je naime u 61. minuti, nakon što je trener Scoria napravio prijeko potrebnu zamjenu Rocea Okićem, raširio svoja nogometna krila i počeo igrati punom snagom, što je urodilo plodom i vodstvom. Prvi je gol i ostalih 9 igrača Istre na terenu dalo poticaj za preuzimanje vlasništva nad domaćim terenom.

Trogir – Segesta 2:3 (1:0 Sablić 11, 2:0 Glavina 25., 2:1 Čunčić 37., 2:2 Oštrić 72., 2:3 Bajto 88.)

Srećko Bogdan, strateg sisačke Segeste, pokazao se odličnim motivatorom, jer je svoje igrače, nakon što su bili u zaostatku kod 2:0, digao psihički i pokazao im da se mogu oduprijeti domaćem klubu. Za potpuno slavlje zaslužan je Bajto, koji je svega dvije minute pred kraj utakmice topovski proparao mrežu domaćeg gola.

Pomorac – Međimurje 1:1 (0:1 Žuljević 54., 1:1 Petrović 66.)

U Kostreni je Pomorcu i Međimurju trebalo punih 45 minuta za zagrijavanje, pa su tek u drugom dijelu susreta gledatelji nagrađeni dopadljivim nogometom, pa ček i dva pogotka. Nakon što su gosti iz Čakovca proslavili pogodak Žuljevića, domaći nisu mogli ostaviti Čonkaševu mrežu netaknutom, pa su preko Petrovića vratili rezultat u egal.

Slavonac CO – Lokomotiva 2:0 (1:0 Golubović 4., 2:0 Golubović 55.)

Perkovčani su i dalje puni samopouzdanja, i teško će ih netko uvjeriti u suprotno. Nakon jako dobre utakmice protiv Dragovoljca, Slavonac je isto ponovio i protiv Zagrepčana, zahvaljujući prije svega svom golgeteru Goluboviću. Treba isto tako reći da je tijekom većeg dijela susreta na terenu bilo svega 20 igrača, jer su u prvom poluvremenu crvene kartone zaradili gostujući Antolić i domaći Bogdanović.

Solin - Suhopolje 4:0 (1:0 Ljuta 11., 2:0 Ljuta 35., 3:0 Juričić 67., 4:0 Čubrilo 71.)

Solinjani su na ratnoj stazi, što dokazuje još jedna, ovog puta daleko uvjerljivija pobjeda. Glavni je režiser ovog puta bio Ljuta, koji je zabio prva dva gola za domaće. Premda to rezultat ne pokazuje, svoje su prilike imali i Suhopoljci, no vrlo su brzo izgubili koncentraciju, što su agilni Solinjani znali (pre)dobro kazniti.

Mosor – Moslavina 1:0 (1:0 Čokolić 79.)

Iznimno izjednačen susret u Žrnovnici odigrali su domaći Mosor i gostujuća Moslavina. Utakmicu je jedinim pogotkom susreta riješio Čokolić, no treba reći kako su u pobjedi Mosora veliku ulogu imali obrambeni igrač na čelu s vratarom Rendulićem, jer je momčad iz Kutine do posljednjeg trenutka napadala domaću mrežu.

Karlovac – Imotski 3:2 (1:0 Jerneić 10., 2:0 Pamić 38, 2:1 Šimić 38., 3:1 Štefančić 56., 3;2 Šimić 59.)

Imoćani u Karlovcu kod ligaških debitanata nisu uspjeli izvući bod, premda su mu bili očajno blizu. Nakon što je domaćin došao do 2:0 uslijedilo je prebrzo opuštanje, koje su gosti iz Imotskog znali kazniti, no za potpun im je preokret svakako nedostajalo više sportske sreće.