Nema više favorita

Ivana Strahija • četvrtak, 04.09.2008.

Nakon tri kola otvoreno možemo kazati kako je većina, barem statističkih, favorita iznevjerila, i da glavnu riječ vode momčadi koje su mnogo ležernije, i bez puno buke i velikih najava, ušle u prvenstvo.

Lokomotiva – Istra 1961 0:0

Uistinu zanimljivo gostovanje imali su Istrijani u Zagrebu. Premda su većim dijelom susreta imali incijativu na terenu, gosti jednostavno nisu uspjeli doći do pogotka, što su domaći umalo kaznili dvadesetak minuta pred kraj susreta. Tada naime za Lokomotivu na bijelu točku, nakon jednog žešćeg duela, staje Mesarić, no loptu neprecizno šalje u stativu Istrinog gola.

Moslavina – Solin 1:0 (1:0 Cerovečki 36.)

Minimalnom su pobjedom Kutinjani upozorili Solin kako u drugoj ligi nema mirne plovidbe. Do tad 100-postotni, igrači Solina u ovom su kolu zasluženo ostali bez bodova, jer su propustili sve prilike koje su stvorili, dok je domaćima sreću donio Cerovečki.

Suhopolje – Pomorac 2:0 (1:0 Viljevac 35., 2:0 Džafić 49.)

S dva je gola Suhopolje podebljalo konto, i najavilo bolje igre u budućnosti. Isto se na žalost ne može reći za Pomorac, kojem jednostavno nedostaje agilnosti u napadu. Obrana Pomorca funkcionira, no za uspjeh će trebati više od toga.

Imotski – Slavonac CO 0:1 (0:1 Golubović 90.)

Imoćani su i nakon tri kola bez i jednog boda. Tome trebaju zahvaliti prvenstveno sve očitijim pogreškama u igri, kojima će se trener Anel Karabeg morati ozbiljno pozabaviti. Gosti iz Starih Perkovaca inače nisu imali najbolji dan, i vrlo bi vjerojatno otišli kući s bodom, da u sudačkoj nadoknadi nije konačno pogodio Golubović.

Junak – Mosor 0:1 (0:1 Čokolić 15.)

I Mosor se s gostovanja vraća s punim plijenom, na čemu treba zahvaliti i slabom domaćinu u Sinju, koji je prosuo i ono malo stvorenih prilika. Brzo vodstvo Mosora totalno je dekoncentriralo Junake, koji nisu bili dovoljno spretni da postignu barem izjednačujući pogodak.

Segesta – Vinogradar 1:1 (0:1 Zekić 21., 1:1 Domjančić 73.)

Podjela bodova u Sisku najrealniji je ishod utakmice dva raspoložena kluba, od kojih je svaki iskoristio tek po jednu od mnogih iskorištenih prilika. Premda nisu na domaćem terenu osvojili sva tri boda, Sisčani su zadovoljili gledateljstvo, koje je uživalo u pravom nogometnom nadmetanju.

Hrvatski Dragovoljac – Trogir 2:1 (1:0 Matulović 49., 2:0 Gavranić 54., 2:1 Rajčić 85.)

Premda sadržajno, prvo poluvrijeme susreta na Sigetu nije donijelo promjenu rezultata. No, odmah na početku drugog u svega su par minuta momci u crnom riješili sve dvojbe oko pobjednika. Prijetnja pod rezultat za domaće tek u posljednjim trenucima susreta, no vremena za pravi preokret za Trogirane nije bilo.