Riječani slabo protiv Chieva

Zoran Zdelar • subota, 06.09.2008.

Rijeka je poražena u prijateljskoj utakmici igranoj u Italiji. Nogometaši Chieva su pokazali da su ipak bolja momčad te su zasluženo odnijeli pobjedu od 2:1...

Nogometaši Rijeke odigrali su prijateljsku utakmicu s talijanskim prvoligašem Chievom, kao što je bilo dogovoreno još prije nekoliko tjedana. Mladen Ivančić ne može biti pretjerano zadovoljan kako su njegovi nogometaši nastupili u dvoboju s objektivno snažnijim protivnikom, ali i daleko od toga da su se osramotili.

Rijeka je prva opasnije priprijetila vratima Chieva, u 15. minuti lijepu priliku je imao Argentinac Fernandez, ali vratar Sorrentino vrlo efektnom paradom spašava svoju mrežu i onemogućuje Rijeci da u ranoj fazi stigne do vodstva. Nakon te prilike našeg prvoligaša, Talijani su postali znatno opasniji i nije im trebalo previše vremena da stignu do vodstva. Igrala se 22. minuta kada je Mandelli izveo slobodan udarac s 20-ak metara, ali je zatresao vratnicu. No, ovog puta to nije prošlo bez kazne, kao tri puta u dvoboju sa Slaven Belupom, jer je lopta nakon toga stigla do Pellisiera, koji s nekoliko metara trese Radmanovu mrežu.

Nakon što su nogometaši Chieva propustili jednu solidnu priliku, već se nakon iduće ponovno tresla mreža Rijeke. Marcollini je na brzinu izveo slobodan udarac, dok se živi zid Rijeke još uvijek postavljao, dodao je loptu Langelliju, koji uspijeva zaobići Radmana i zabiti za vodstvo od 2:0. Mogao je Chievo prije odlaska na odmor još povećati svoje vodstvo, no ovog se puta ispriječio Radman.

Nastavak utakmice donije je mnogo izmjena, ponajprije na Rijekinoj strani, a pogotkom se pokazalo uvođenje u igru Marija Tadejevića. Lijevi bočni Rijeke je u posljednjim minutama utakmice uspio u solo prodoru pronaći put do mreže Chieva i tako postaviti konačnih 2:1 u ne odveć sadržanoj i atraktivnoj utakmici.

Treba napomenuti da Rijeka nije igrala u najjačem sastavu, pa je Ivančić tako odmarao i svog najboljeg igrača, Anasa Sharbinija. Kapetan Rijeke ovu je utakmicu preskočio kako bi u potpunosti spreman dočekao nastavak prvenstva, jer je nakon susreta sa Slaven Belupom protekle nedjelje otkriveno zatezanje mišića.

Rijeka: Radman - Bodrušić (Čagalj), Budicin (Turkalj), Cerić, Dabac (Tadejević) - Pamić (Kreilach), Landeka – Novaković (Gerc), Štrok (Tapalović), Fernandez, Sharbini (Matko).

Prijateljska utakmica: Chievo – Rijeka 2:1