Brazil pregazio Čile

Maja Giljanović • ponedjeljak, 08.09.2008.

U 7. kolu CONMEBOL-ovih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. Brazil je napokon prikazao igru dostojnu peterostrukog svjetskog prvaka...

Igrači Carlosa Dunge gostovali su u Santiagu protiv poziciju više plasiranog Čilea - šesti Brazil je u ranoj fazi utakmice izdržao pritisak domaćina nošenog podrškom 70.000 navijača: osobito je opasan bio udarac Humberta Suaza u 13. minuti, ali je prohujao povrh prečke svladanog Julija Cesara. Čileanci su zaludu reklamirali i penal i to, činilo se, posve opravdano nakon prekršaja nad Matiasom Fernandezom.

Usred pressinga Čileanaca, međutim, Luis Fabiano u 20. minuti Ronaldinhov slobodnjak posprema iza leđa Claudija Brava, a umalo su podebljali vodstvo u 36. minuti, ali jedanaesterac dosuđen zbog prekršaja na Diegu Bravo brani Ronaldinhu.

Na poluvrijeme ipak odlaze s 2:0 - Robinho odmjerenim udarcem s vrha šesnaesterca prosljeđuje asistenciju Luisa Fabiana u mrežu u 44. minuti.

Isključenje Klebera (drugi žuti) u 47. minuti nije pomoglo Čileu - Valdivia divljačkim startom nad Josueom petnaestak minuta kasnije zarađuje izravni crveni nakon čega Brazil posve preuzima kontrolu nad utakmicom, stvara "mali milijun" šansi (Bravo briljira na vratima i čuva Čile od katastrofe) i zaokružuje na 3:0 preko igrača utakmice - Sevillinog Luisa Fabiana - u 83. minuti.

Brazil je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto i poravnat je s Argentinom na dva boda zaostatka za Paragvajem, a Čile je skliznuo na šesto mjesto.

10. Brazil dočekuje Boliviju, Argentina ide u Peru, a Paragvaju dan ranije stiže Venezuela.