Rijeka slavila, Matko se predstavio

Zoran Zdelar • srijeda, 10.09.2008.

Rijeka je slavila bez problema u prijateljskoj utakmici s Rječinom, a domaćine su posebno razveselili golovi braće Sharbini...

Nakon što su nogometaši Rijeke u subotu odmjerili snage s talijanskim prvoligašem Chievom, u utorak su odigrali novu prijateljsku utakmicu, no ovog puta na području Rijeke. Protivnik je bio Rječina, klub koji je kroz godine svog postojanja Rijeci dao mnoge velike talente, a neki i sad za život zarađuju na Kantridi, poput braće Sharbini.

Jasno je na temelju toga da su odnosi između Rijeke i Rječine izuzetno dobri, pa ne čudi iznimno prijateljska atmosfera na utakmici, a domaćina u Dražicama na Grobniku nije previše pogodio ni uvjerljiv i težak poraz od 8:0. Već u 11. minuti Rijeka je vodila s 3:0. Najprije je mrežu Rječine zatresao Gerc u 7. minuti, pa dvije minute kasnije Štrok, a u 11. je precizan izvođač najstrože kazne bila pridošlica Matija Matko. Novi napadač Rijeke u svom prvom nastupu u dresu Rijeke odigrao je solidno, no pričekajmo službene nastupe za prve ocjene.

Nakon rana tri pogotka uslijedilo je "sušno" razdoblje i mreže su mirovale sve do 70. minute kada je 4:0 povisio Pamić, a posebno su oduševljenje na tribini izazvali golovi igrača poteklih na Rječini. U 78. i 79. minuti je zabio Ahmad Sharbini, a nakon toga se u 88. u listu strijelaca upisao i njegov mlađi brat Anas. Konačnih 8:0 postavio je u 90. minuti Novaković.

Rijeka: Prskalo, Čagalj, Turkalj, Dabac, Tadejević, Tapalović, Kreilach, Gerc, Štrok, Stepčić, Matko. Još su igrali: Bodrušić, Budicin, Cerić, Pamić, Landeka, Novaković, Fernandez, An. Sharbini, Ah. Sharbini.

Prijateljska utakmica: Rječina – Rijeka 0:8