Trice Ukrajine i Bjelorusije

Branimir Korać • srijeda, 10.09.2008.

Ukrajina i Bjelorusija uspješno su odradili posao na gostovanjima kod autsajdera u našoj skupini. I jedni i drugi su slavili s po 3:1, Ukrajinci su slavili u Kazahstanu, a Bjelorusi u Andori...

Hrvatski protivnik sa starta kvalifikacija, Kazahstan, ugostio je Ukrajinu i upisao poraz 3:1. Nekako smo se nadali da će Kazahstan neugodno iznenaditi Ukrajince i na svom terenu otkinuti im barem bod, ali nije išlo. Ukrajina je svih 90 minuta bila bolji protivnik i na kraju je upisala ipak očekivanu pobjedu 3:1.

Nakon niza ukrajinskih prilika, u posljednjim trenucima Ukrajinci su poveli pogotkom Nazarenka. U drugi dio Kazahstan je krenuo nešto ofenzivnije, ali nije uspio stvoriti značajnije prilike. S druge strane Ukrajina je u 57. minuti preko Ševčenka povela 2:0, a mala nada za nas stvorila se u 70. minuti kada je Ostapenko smanjio na 2:1. Kazahstan se tada otvorio, ali neuspješno obzirom da je Ukrajina 11 minuta kasnije drugim golom povela s 2:0.

Kazahstan: David Lorija, Yegor Azovskij, Alexander Kučma, Farkhadbek Irismetov, Andrey Karpovič, Ulugbek Assanbajev (Maxat Baižanov, 73), Sergej Skorih, Sergej Ostapenko, Ruslan Baltiev (Roman Uzdenov, 87), Nurbol Žumaskalijev, Samat Smakov.

Ukrajina: Andrij Pjatov, Aleksandr Kychere, Anatolij Timoščuk, Grigorij Jarmaš, Andrij Ševčenko (Andrij Voronin, 88), Oleksandr Aliev, Jevgen Selesnov (Vololdimir Homenjuk, 86), Vjačeslav Ševčuk, Jevgen Levčenko, Taras Mihalik, Serhij Nazarenko (Sergij Kravčenko, 81).

U drugom susretu Bjelorusija je gostovala kod slabašne Andore. Očekivala se visoka pobjeda Bjelorusa, međutim, tek u finišu Bjelorusija je upisala sva tri boda.

U 36. minuti Dmitrij Verhovcev iz slobodnog udarca doveo je Bjeloruse u vodstvo, međutim sredinom drugog dijela Verhovcev u 16 metara ruši Fernanda Silvu, a Pujol s 11 metara poravnava na 1:1. U završnici susreta Bjelorusi ipak spašavaju obraz i golovima Rodionova i Vjačeslava Hleba dolaze do pobjede 3:1.