1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 14.09.2008, 18:00 h, Varaždin, Stadion Varteksa, gledatelja: 1500
Suci: Krečak (Šibenik), Crnolatac (Petrinja), Perica (Šibenik)

Ivana Strahija • nedjelja, 14.09.2008.

Iznimno teško vrijeme, uz kišu i hladan vjetar, obilježilo je susret u Varaždinu. Premda su domaći imali po statistici dvadesetak udaraca prema golu, ušla je samo jedna lopta, ona Igora Prahića.

Zoran Ivančić
90'
Marijo Dodik
64'
9
Bernard Gulić
71'
17
Silvio Cavrić
85'
Milivoj Bračun

Susret u Varaždinu započinje usporeno, valjda su i nogometaši bili promrzli kao i publika, koja se u ovo nedjeljno poslijepodne okupila u skromnom broju. Sve do sedme minute nema akcija, da bi potom Conjar propustio Sivonjića, ovaj juri prema Varteksovom golu i šalje loptu do odlično postavljenog Bulea, a ovaj šalje loptu u mrežu pored mladog Drevena. Već su se momci u žutom počeli veseliti, kad je sudac Perica digao zastavicu za zaleđe.

Prvi pravi udarac u gol mogli smo vidjeti u 21. minuti, kad Mujanović centrira za Smrekara, ovj puca iz blizine, no Iftić loptu uspijeva izbaciti u korner. Bolje da nije, jer je taj korner donio Varteksu vodstvo. Mumlek je odlično ubacio, a Prahić glavom ubacio loptu na pravo mjesto za 1:0.

Varteks u privatizaciju

U subotu se održala sjednica Izvršnog odbora NK Varteksa. Kao najzanimljiviji zaključak spominjemo dogovor da klub pred kraj godine održi izvanrednu sjednicu Skupštine na kojoj će se donijeti zaključak o privatizaciji kluba. Kako saznajemo, s privatizacijom bi klub trebao krenuti u proljeće.

Prvu pravu priliku gosti imaju u 34. minuti. Grgurović gura loptu za Bulea, a ovaj sam izlazi pred vratara Drevena i puca. Dreven je siguran i dobiva velik pljesak iz publike. Na drugoj strani prijeti Mumlek na povratnu loptu Smrekara, no šut odlazi pored vratnice.

Bule ne odustaje, već u 40. minuti, kad ga je Varteksova obrana već tako velikodušno pustila da radi što želi, trese prečku iznad Drevena. U napadima na domaći gol Inter je sve opasniji, a svojom se prilikom priključuje i Kukec, po sreću navijača Varteksa vratar Dreven je siguran.

Drugo poluvrijeme Varteks otvara prilikom. Golik puca sa 25 metara, a unatoč jakom pljusku koji mu smanjuje vidljivost Brašnić spašava svoj gol. Slijedi vrlo rastrgana igra obje momčadi, koje se teško snalaze na kiši i mokrom terenu.

Bloudek u igri

Po prvi je puta u plavom Varteksovom dresu zaigrao i Milanov Sandro Bloudek. Svojih impozantnih 191 centimetar mladi Bloudek nije imao baš prilike iskoristiti. U prvi kontakt s loptom Sandro je došao u 83. minuti, potom je sudjelovao u još jednoj akciji, i to je otprilike bilo to. No, vremena ima na pretek, a Bloudeku će trebati još malo da se uklopi u Varteksov sustav igre nakon dugog razdoblja van terena.

Jedan od igrača u žutim dresovima igra opasno u svom kaznenom prostoru, Smrekar pada, a sudac Krečak pokazuje indirekt. Mumlek puca ravno u živi zid, pa i ta prilika odlazi u nepovrat.

Fantastična šansa za Varteks u 65. minuti. Smrekar koristi neopreznost Zaprešićana i krade im loptu, dodaje do Mumleka, a ovaj nabacuje za Mujanovića, koji je loptu trebao samo "piknuti" u mrežu pored Brašnića, no glavom je šalje u vratnicu.

Izmjenjuju se poluprilike, a ozbiljnije ugroze nema ni na jednoj strani. Tek u 78. minuti Mumlek dodaje petom za Brezovca, a ovaj puca ravno u golmana Intera. Posljednju priliku susreta također imaju domaći, Mumlek iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara puca dobro, no Brašnić loptu lovi bez poteškoća.