Ozljeda "spasila" Riječane u Opatiji

Zoran Zdelar • utorak, 16.09.2008.

Rijeka je u prijateljskoj utakmici protiv Opatije slavila s 5:0, ali rezultat je ovog puta pomalo i varljiv s obzirom da je domaćin bio vrlo dobar...

Nogometaši Rijeke gostovali su u utorak popodne u susjednoj Opatiji kako bi odigrali prijateljsku utakmicu s istoimenim četvrtoligašem. Hrvatski prvoligaš nije imao odveć lagan put do pobjede, ali treba uzeti u obzir i to da je momčad bila sastavljena uglavnom od rezervnih igrača.

Prvo poluvrijeme ipak teško da bi se moglo "dodijeliti" nekom klubu, Opatija i Rijeka bili su manje-više ravnopravni. Opatija je imala jednu vrlo izglednu priliku, ali prvih 45 minuta ipak je ostalo obilježeno izmjena zbog ozljeda. Igru su tako ranije od planiranog morali napustiti Ramon i Čagalj.

Drugo poluvrijeme donijelo je golove koji su izostali u prvom dijelu, a Rijeka je povela u 54. minuti zahvaljujući preciznosti Stepčića, koji je u 16. minuti zamijenio Ramona. Na 2:0 povisuje Bjelanović u 69., a u listu strijelaca samo četiri minute kasnije dospijeva i Matko. Posljednja dva pogotka dijela su strijelca gola za vodstvo Rijeke – Stepčića.

Šteta što je domaći trener u drugom poluvremenu promijenio velik dio momčadi, jer možda bi u protivnom utakmica završila remijem ili barem rezultatski manje uvjerljivim slavljem Rijeke. Doduše, domaćim je nogometašima u nastavku polako ponestajalo snage. Ovako se može reći da je ozljeda Ramona "pomogla" Riječanima na putu do pobjede, baš kao i promjene u momčadi Opatije.

Rijeka: Prskalo - Šneler, Čagalj (Krešić), Budicin, Tadejević - Kreilach, Tapalović - Gerc (Bjelanović), Križman, Ramon (Stepčić) - Matko.

Prijateljska utakmica: Opatija – Rijeka 0:5