Roma ponovno pobjeđuje

Zoran Zdelar • subota, 20.09.2008.

Nogometaši Rome stigli su napokon ponovno do pobjede, a žrtva je bila Reggina...

Predsjednica Rome "oprala" je svoje nogometaše nakon debakla u Ligi prvaka, kojem je još prethodio i prvenstveni debakl na Siciliji. Čini se da je to ipak trgnulo Romu koja je stigla do toliko potrebne pobjede kako bi vratili izgubljeno samopouzdanje, a žrtva je bila Reggina.

Pobjeda protiv Reggine ipak nije upisana tako lako kao što bi to sugerirao konačni rezultat. Da su nogometaši Rome izgubili samopouzdanje nakon dva teška poraza svjedoči i njihova igra s obzirom da su čim bi se i malo približili protivničkim vratima odmah pucali vjerojatno od bojazni gubitka lopte. To nije davalo rezultata, ali je zato Romu u 45. minuti u vodstvo doveo Christan Panucci pogotkom s malene udaljenosti.

U drugom dijelu domaćini su na svom stadionu ipak igrali lakše, pa već u 51. minuti Aquilani povećava vodstvo domaćina na 2:0, a među strijelce je koji trenutak prije završetka utakmice dospio i Perotta, koji je u igru ušao u nastavku.

I u ranije danas odigranoj utakmici 3. kola Serie A gost je također upisao poraz. Catania je svladala Atalantu, koja je tijekom većeg dijela utakmice ipak dominirala, no to nisu uspjeli materijalizirati. Michele Paolucci bio je strijelac pobjedonosnog pogotka u 59. minuti.