Inter protutnjao Torinom

Maja Giljanović • nedjelja, 21.09.2008.

Treću je pobjedu u sedam dana, a na gostovanju u Torinu ubilježio branitelj naslova i trenutno lider Serie A Inter...

Igrači poslovično neskromnog Jose Mourinha - Portugalca je Gazzetta dello sport, naime, jučer citirala: "Na svijetu nema boljeg trenera od mene" - osvojili su i treću utakmicu u nizu sva tri boda nakon s(p)retnog (2:1) trijumfa nad Catanijom u prošlom kolu i gostujućeg slavlja u Ateni protiv Panathinaikosa u Ligi prvaka (2:0).

Inter je protiv Torina standardno izrazit favorit - Torinezi od svog povratka iz Serie B 2006. nijednom ni na svom, a kamoli Interovom terenu nije pobijedio Nerazzurre - štoviše današnji im je poraz osmi uzastopni protiv Milaneza pred njihovim navijačima.

Inter je terensku inicijativu preuzeo od starta, a vodstvo je dohvatio u 24. minuti nakon Mancinijevog udarca kojeg u vlastitu mrežu skreće Pisano. Samo dvije minute poslije eventualne nedoumice uklonio je Maicon probušivši Serenija s ruba šesnaesterca.

3:0 je u 51. minuti djelo Ibrahimovića, a petnaestak minuta prije kraja Granate su postigle počasan gol preko umjesto ozlijeđenog Rosine u 30. minuti u igri Abbruscata.

I Juventus je pobjedom zaokružio izvrstan tjedan - Ranierijevi su igrači nanizali Udinese, Zenit u Ligi prvaka i sada Cagliari.

Gostovanje na Sardiniji slutilo je na potencijalnu minu osobito jer u momčadi nije bilo redom Del Piera, Trezegueta, Legrottagliea i Grygere, ali poravnat na čelu (7 bodova) s Interom Juventus, slomio je otpor otočana golom Amaurija u 39. minuti.

Manninger je na poluvremenu ušao umjesto Buffona - talijanski je reprezentativac u prvom dijelu muku mučio s aduktorom - igrači trenera Allegrija nisu, međutim, opasnije zaprijetili Austrijancu, a crno mu se sada piše nakon drugog uzastopnog poraza poslije Siene prošlog tjedna jer Cagliari je zadnji bez ijednog boda nakon tri odigrana kola.

Dario Knežević je svih 90 minuta odgledao s Juveove klupe za pričuve, dok u momčadi Palerma koji je na svom Barberi slavio protiv Genoe Ivana Jurića - odigrao je nekadašnji Hajdukovac cijelu utakmicu - nije zbog ozljede bilo Igora Budana.

Palermo je potvrdio prošlotjedni trijumf protiv Rome te izbio na čak četvrto mjesto, a golom Cavanija u 39. i prekrasnog udarca Bova s 25 metara u 58. minuti. Milito je, pak, s druge strane dvaput (33. i 84.) pogodio okvir vrata Amelijinog gola, a treća je u 89. napokon bila sreća - samo prekasna za više od počasnog gola.

Fiorentina je skupila energiju nakon gostovanja u Lyonu (2:2) i na svom Artemio Franchiju došla do prve ovosezonske pobjede - Violama je pobjedu protiv Bologne vrijednu skoka na 12. mjesto donio svojim drugim prvenstvenim, a trećim u četiri dana golom Alberto Gilardino.

20 minuta s igračem više (isključen Santacroce) nije iskoristio Udinese protiv Napolija, a remizirali su i Lecce i Siena te Sampdoria i Chievo.

Večeras još u 20.30 na San Siru protiv Milana gostuje Lazio kojeg pobjeda vraća na čelo ljestvice, a Milan bi vrlo vjerojatno lišila trenera Ancelottija.

Serie A, 3. kolo:
Torino - Inter 1:3, Udinese - Napoli 0:0, Cagliari - Juventus 0:1, Lecce - Siena 1:1, Fiorentina - Bologna 1:0, Palermo - Genoa 2:1, Sampdoria - Chievo 1:1