Atletico opet uvalio četiri komada

Vedran Attias • subota, 20.09.2008.

Nakon što su sjajno otvorili sezonu, Atletico Madrid nastavlja sa sjajnim igrama, a nova je žrtva bio Recreativo. Večeras se još igrali u Barceloni gdje su Espanyol i Getafe odigrali neriješeno te su tako obje momčadi i dalje ostale neporažene...

Atletico Madrid i dalje nastavlja biti prilično neugodan domaćin. Naime, nakon Schalkea i Malage, sa četiri komada u mreži kući je ispraćen i Recreativo. Kako ne bi dobre igre ostale samo na domaćem terenu, Madrižani su pokazali preko tjedna u Eindhovenu kada su uvjerljivo slavili protiv PSV-a.

Čudo od igrača, 20 - godišnji Sergio Aguero, načeo je goste već u 8. minuti svojim četvrtim golom u samo osam dana. Domaći su se igrači ipak malo opustili do odmora, no očito je trener Aguirre na poluvremenu dobro motivirao svoje igrače koji su u nastavku izašli i vrlo brzo - obavili posao.

Nakon samo par minuta u nastavku, Maniche silovitim udarcem postavlja 2:0 i to je bio kraj gostujućih nadanja. Nažalost za goste, ne i kraj golijade. 50.000 gledatelja vidjelo je još dva pogotka, a oba su bila djelo bivšeg igrača Recreativa - Sinama-Pongollea. U 78. minuti zabio je na dodavanje Cuevasa, a konačnih 4:0 postavlja na samom kraju.

U drugom susretu večeri, sastali su se stopostotni Espanyol i neporaženi Getafe. Naravno, bilo je jasno kako će se jedna od ovih serija - morati biti prekinuta. Gosti su bolje krenuli u susret i bili su znatno opasniji u prvih 45 minuta. Albin je već u 12. minuti opasno zaprijetio, no Kameni nije bio ozbiljnije ugrožen.

Gostujući su se pokušaji redali jedan za drugim, no u prvom dijelu ipak nismo vidjeli pogodak. Getafe je zasluženo poveo nakon odmora. Beranger je u svom kaznenom prostoru srušio Joffrea, a Manu je bio siguran izvođač najstrože kazne za vodstvo gostiju. Kako to obično biva, gosti su nakon vodstva stali i Espanyol je vrlo brzo vratio stvari na početak.

U 57. minuti, Nene je izborio prekršaj, a Sergio Sanchez bio je najspretniji u gužvi i poslao loptu u mrežu te tako vratio stvari na početak. Getafe je tada ponovno pokušao uspostaviti kontrolu igre iz prvog dijela, no to im nije pošlo za nogom. Obje su momčadi imale svoje prilike za postizanje novog pogotka, no gledatelji ga nisu vidjeli i završilo je 1:1.