Split CO osvojio turnir u Laškom, Cedevita treća

Bernard Jurišić • nedjelja, 21.09.2008.

Košarkaši Splita CO osvojili su turnir Laško Pivo 2008., koji se u petak i subotu održavao u slovenskom gradu Laškom. Treće mjesto osvojila je zagrebačka Cedevita...

Split CO prvi je hrvatski klub koji je osvojio turnir u Laškom. Pobjedom u finalu protiv domaćeg Zlatoroga "žuti" su nastavili niz dobrih rezultata u pripremnom razdoblju. Splićani su vodili tijekom čitavog susreta protiv slovenskog prvoligaša i na kraju podignuli trofej s konačnih 90:83.

Najbolji kod "žutih" bio je tercet novopridošlih: Zoran Vrkić s 20 poena, Eddie Shannon dodao je 17, a Siniša Štemberger 15. Splićane narednog tjedna očekuje pripremni turnir u Sarajevu.

Treće mjesto u Laškom osvojila je Cedevita. Zagrepčani su "pomeli" Krku 103:58, uz 29 ubačaja Amerikanca Ramela Bradleya, najboljeg strijelca turnira. Frano Čolak dodao je 18 poena, Domagoj Bašić 12.

Zagrebački klub narednog tjedna očekuje Cedevita kup u Zagrebu, te turnir u srbijanskom Vršcu narednog vikenda.