Vedran Babić • nedjelja, 21.09.2008.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić nastavlja sa sjajnim napadačkim predstavama u klupskome dresu. U trećem kolu nizozemskog prvenstva opet je postigao pogodak i sudjelovao u pobjedi Heerenveena od 2:1 protiv NEC-a. U derbiju dana Feyenoord i Ajax podijelili su bodove (2:2), dok je nakon današnjeg kola jedina momčad bez bodova Volendam...

Momčad Heerenveena upisala je i drugu prvenstvenu pobjedu čime su zasjeli na vrh lige s Groningenom sa sedam osvojenih bodova, za što je zaslužna domaća pobjeda protiv NEC-a. Danijel Pranjić zabio je za 1:0 u 48. minuti, a rezultat je povisio u 66. Tarik Elyounoussi. Oba pogotka namjestio je Beerens. Na konačnih 2:1 u 90. je minuti smanjio s bijele točke Jhonny van Beukering. Pranjić je igru napustio u 77. minuti, a novim, ukupno četvrtim pogotkom, dijeli mjesto najboljeg strijelca lige s Amoahom i Jon Dahl Tomassonom.

Upravo je Tomasson postigao oba pogotka za Feyenoord u remiju 2:2 protiv Ajaxa. Gosti su dvaput vodili i to preko Sarponga u 39., odnosno Huntelaara u 69. minuti, ali je Danac u 50. i 86. (11 metara) vraćao stvari na početak. Bila je to čvrsta utakmica s čak devet javnih opomena u kojoj je neriješeni rezultat najpošteniji ishod.

U ostala dva susreta ostvarene su gostujuće pobjede. NAC je s 3:0 nadigrao Bredu pogocima Kwakmana, Gortera i Amoaha, dok je Twente s 2:1 nanio i treći poraz novim prvoligašima Volendamu. Janssen i Elia su zabili za 2:0, a van Zaanen je samo ublažio poraz.