PSV pao u Alkmaaru

Vedran Babić • subota, 20.09.2008.

Branitelji naslova nizozemskog prvaka, PSV, doživjeli su prvi ovosezonski poraz. S minimalnih 1:0 porazio ih je AZ. U ostala dva dvoboja momčadi su miroljubivo podijelile bodove identičnim rezultatom...

AZ je iz trećeg pokušaja stigao do prve pobjede u novoj sezoni. Nema slađe pobjede od one nad vječitim rivalima iz Eindhovena, tim više ako je ona osigurana u posljednjoj fazi utakmice. U 82. minuti asistenciju El Hamdaouija spretno koristi Maarten Martens i baca prepuni stadion u delirij. PSV je nakon uvodne dvije pobjede doživio poraz u prvom kolu Lige prvaka, a sada i u Alkmaaru. Razlog za brigu ili ne, vidjet ćemo uskoro.

U sjeni glavne utakmice večeri ranije su odigrane dvije utakmice, ali obje bez pobjednika. Vitesse je ugostio Spartu i poveo početkom nastavka preko Rickyja van Wolfswinkela, no Charles Dissels sprječava slavlje domaćina u 72. minuti. Objema momčadima ovo su prvi bodovi u novoj sezoni.

Heracles je također vodio protiv Groningena pogotkom Dosta u 50. minuti, ali je na 1:1 izjednačio Petter Andersson pet minuta prije kraja. Napomenimo i kako je Groningen već od druge minute igrao s igračem manje zbog isključenja Ajilorea.