Marseille 0:0 Monaco
Monaco

Nula naših na Velodromeu

Maja Giljanović • nedjelja, 21.09.2008.

Četiri je boda nakon 6. kola prednost Lyona nad drugoplasiranim Marseilleom - Les Phoceens nisu na svom Velodoromeu uspjeli ubilježiti i treću pobjedu pred svojih 56.000 navijača...

Nekadašnjem je europskom prvaku - jedini je Olympique francuski klub ovjenčan slavom pobjednika Kupa odnosno Lige prvaka (1993.) - u goste pet dana nakon domaćeg poraza od Liverpoola (2:1) u LP stigao Monaco naših Jerka Leke, Darija Šimića i Nikole Pokrivača.

Marseille se s pravom nadao punom plijenu s obzirom da su gosta iz Kneževine pobijedili zadnja tri puta kada je stizao na Velodrome, ali ovog su puta Ricardovi igrači - među kojima su svih 90 minuta odigrali Leko (zaradio i žuti) i Šimić, dok je Pokrivač utakmicu ogledao s klupe - odolili svim nasrtajima OM-a.

Marseille je najbliže osvajanju sva tri boda bio u 50. minuti, ali vratara mladih Francuza Ruffiera spasila je nakon Niangovog udarca vratnica. S druge strane je najopasnije zamirisala situacija u 53. minuti kada je, međutim, sudac dosviravši faul nad Lekom, a lopta je bila u posjedu Monegažana, izazvao bijes Ricarda.

Meriema je, pak, još u 35. neobjašnjivo samog ostavio zadnji red Marseillea, ali 29-godišnji je veznjak samo okrznuo stativu Mandande.

Monaco je remijem skliznuo na deveto mjesto, a Marseille je sačuvao drugo bod ispred Toulousea i dva ispred čak pet klubova - Lyon je, a sedmerostruki uzastopni prvak ove sezone ne briljira, odmaglio na četiri boda prednosti nakon šest odigranih kola.

Lens Vedrana Runje je u 7. kolu dograbio sva tri boda na gostovanju u Troyesu - hrvatski je reprezentativac branio standardno dobro, a gol vrijedan skoka na treće mjesto Ligeu 2 iza Strasbourga i Boulogne-sur-Mera postigao je Monnet-Paquet u 65. minuti.