Suci: Jurinović (Zadar), Mrvica (Biograd na Moru)

Perutnina Pipo IPC: Lončar, Pažin 3, Arnaudovski 7 (3), Varga 4, Barić, Balog 1, Vidaković 4, Zadravec 2, Pašalić 3, Sladoljev, Turk 5, Krajner, Herman, Čavar 3

Obrane: Lončar 3, Sladoljev 14

Nexe: P. Lelić, Šunda 3 (1), Eter 2, F. Lelić 7 (2), Mrđenović 1, Barišić 7 (5), Tomičić, Kasak 2, Abramović, Rajković, Kuže, Kević 4, Pahanić, Turković 3

Sedmerci: 8/8 (Šunda 1/1, F. Lelić 2/2, Barišić 5/5)
Obrane: P. Lelić 7, Rajković 6

U prvom dijelu susreta Čakovčana i Našićana, pod svjetlom TV kamera, vodila se vrlo izjednačena borba za svaki pogodak. Vratari nisu imali posebno dobru dionicu ni na jednoj strani, pa je sve ostalo na momcima u polju. Domaći su otpočeli s nekoliko tehničkih pogrešaka, kao da nastavljaju susret s Umagom, pa Nexe u 5. minuti izjednačuje na 3:3, da bi suci Jurinović i Mrvica potom dosudili jedan od mnogih sedmeraca u korist gostiju, kojeg sigurno realizira Barišić.

Sladoljevih 14

Vratari Perutnine čini se naizmjenice redaju dobre role. Ovog je puta u pravim trenucima briljirao Tomislav Sladoljev, koji je držao Pipo u prednosti kad strijelci nisu bili baš najsretnije ruke. Simpatičan mladi rukometaš nakon susreta nam je kazao: "To je posao nas vratara, u utakmici moramo skinuti deset do petnaest lopti."
Komentirao je Sladoljev i igrački fond Pipa: "Zbog dobro poznatih razloga ostali smo bez dva igrača u pripremnom periodu, i moram reći kako se još jako dobro držimo s obzirom na dužinu klupe."
Inače je Sladoljev upravo ove sezone stigao u redove Pipa, i to iz RK Karlovca.

Idućih desetak minuta Našićani drže vodstvo, da bi se konačno poklopila Lončareva obrana i uspješna kontra domaćih, a za +1 na strani Pipa pogađa raspoloženi Pažin. Do kraja poluvremena mnogo sedmeraca za goste (čak šest naprema jedan domaći, što se rijetko viđa u hrvatskom rukometu), ali se na golu Perutnine osokolio mladi Sladoljev, koji pomaže domaćima doći do +4 u 25. minuti.

Početak drugog poluvremena obilježio je Čavar, koji prvo pogotkom, pa izborenom loptom za kontranapad i zatim još jednim pogotkom, dovodi domaće do +5. Na to se nanovo nadovezuje mladi čuvar čakovečke mreže i brani odlično, a Pipo dolazi do +8 u 45. minuti.

Ozljeda Vidakovića

Slavlje zbog pobjede nad Nexeom zamutila je ozljeda Ivora Vidakovića, odličnog krilnog igrača, koji je nespretno pao. Ionako tanka klupa čakovečkog premijerligaša jedno će vrijeme biti još – tanja.

Probudili su se i gosti iz Našica, koje je vjerojatno u time-outu "pobrao na red" trener Saša Kuček (inače jedno vrijeme trener sada prvoligaša Preloga). U desetak minuta su Našičani s –8 stigli na svega tri gola zaostatka (30:27 u 57. minuti), a odjednom preciznom Turkoviću i Šundi, unatoč obranama Sladoljeva, pomogla je vratnica Pašalića te promašaj Arnaudovskog. No, prije potpunog preokreta pozvao je i trener Josip Borković minutu predaha, primirio svoje rukometaše i natjerao ih da igraju glavom, pa susret završava pobjedom domaćina.

Ova će dva boda na kontu oraspoložiti Čakovčane nakon umaškog potoma od –7, dok Nexe već drugo kolo za redom nije upisao pun plijen.