Varteks di Caprio – EMC Split 24:24 (11:11)

Varteks di Caprio: Breljak, Babić 3, Jagačić, Brkinjač 2, Đurković 4, Huđ 2, Žnidarić 3, Gotal 9, Žganec 1, Štimac, Prole, Zirdum

Sedmerci: 4/10 (4/7 Gotal, 0/2 Jagačić 0/1 Huđ)

EMC Split: Koljanin 11, Kovačić 5, Javorčić, Babić 3, Slišković, Surač, Žeravica, Matulić. Sladoljev-Jolić, Bužančić, Nekić, Domljan

Obrane: Čarapina 20, Vukas -
Sedmerci: 3/5 (1/2 Domljan, 2/3 Koljanin)
Isključenja: 10 minuta

Susret započinje vodstvom domaćih, no tek sa sedam metara, a ni dvije obrane Tolića u prvim minutama nisu pomogle do većeg rezultatskog pomaka u korist Varteksa. Nakon 10. minute kreću i Splićani kako valja, a najveća pogreška Varteksa događa se upravo tada, jer dok gosti zabijaju i prelaze u vodstvo, varaždinski strijelci nisu odigrali pametno, već je Gotal pucao slabo sa sedam metara, isto je ponovio i Jagačić, a vrsni vratar Splita Čarapina s tim je obranama stekao samopouzdanje.

Vidjevši kolika nesigurnost vlada u domaćim redovima gosti na svaki njihov propušteni napad slažu dobru akciju, pa čak i vode +2 u 23. minuti. Brkinjač i Babić uspijevaju do kraja prvog dijela vratiti rezultat u egal.

U drugo poluvrijeme Varaždinci ulaze nešto bolje, a u 37. minuti dolaze do svojih prvih dva pogotka razlike, kod rezultata 16:14. Tada Gotal pogađa vratnicu, a Čarapina brani dva sedmerca, pa je vodstvo nepovratno propalo. Gol za gol nastavlja se potom igra, a Varteksu čak ne pomaže ni igrač više desetak minuta pred kraj susreta.

Nešto su bolje iskoristili igrači varteks di Capria "odlazak na hlađenje" Nekića, pa Huđ pogađa za 24:23 u 59. minuti, što vrlo brzo poništava Splićanin Koljanin iz sedmerca. U posljednjem napadu, za kojeg im je preostalo 15 sekundi, domaći nisu uspjeli vratiti vodstvo i uzeti oba boda.

Nakon susreta trener Varteks di Capria Vladimir Canjuga nije mogao biti zadovoljan, pa je komentirao: "Svaka ekipa koja od deset promaši šest sedmeraca ne zavrjeđuje pobjedu. Dogodilo se upravo ono o čemu sam govorio – pobijedili smo gdje nismo trebali, a tamo gdje smo trebali smo zakazali, i to samo zbog glave u oblacima."