Valencia na vrhu

Vedran Attias • četvrtak, 25.09.2008.

Preko tjedna u kojem nema europskih natjecanja, Španjolci su "ugurali" 4. kolo. Rezultat tog kola, osim pobjeda Barce i Reala u srijedu, nova je pobjeda Valencije koja je s ova tri boda izbila na vrh Primere, kao i prvo slavlje Mallorce ove sezone...

Vrlo lošu i dosadnu utakmicu gledali su gledatelji u Malagi gdje je gostovala Valencia, a još su k tome domaći navijači svjedočili porazu svoje momčadi. Iz vrlo lošeg prvog dijela ne vrijedi ništa posebno istaknuti, a niti u drugom nije bilo puno bolje, no Valencia ima - Davida Villu.

U 71. minuti donio je prednost gostima udarcem glavom s pet metara na dodavanje Mate, a isti je dvojac u istim ulogama postavio i konačnih 0:2 na samom kraju utakmice.

Nakon samo par kola, Numancia je svojim igrama pokazala kako im neće biti lako u Primeri. Iako su nevjerojatno otvorili sezonu i slavili protiv Barcelone više je ta pobjeda Krešićeve momčadi bila plod sreće i nemogućnosti Barcinih napadača da zabiju gol.

Mallorca je vrlo rano, već u 12. minuti, došla do prednosti preko Jurada. Mallorca je bila bolja i nakon vodećeg pogotka, a konačnih 2:0 i rješenje utakmice vidjeli smo u 51. minuti kada je Webo, nakon kornera Aranga, glavom poslao loptu u mrežu.

Recreativo i Athletic Bilbao potpuno su zasluženo podijelili bodove. Nakon večeras već uobičajeno lošeg prvog dijela, gledatelji su u nastavku ipak vidjeli bolju igru i dva pogotka. Sisi je u 71. minuti dao dobru loptu za Guerrera koji dobrim udarcem lijevom nogom donosi domaću prednost koja nije dugo trajala. Naime, samo pet minuta kasnije Yeste i strijelac Lopez na sličan su način odnijeli bod u Baskiju.

Valladolid je bio bolji od Almerije od koje se ipak očekivalo više u ovom susretu, no ljubičasti su domaćini još jednom pokazali kako su, na domaćem terenu, vrlo neugodni. Naravno, na poluvremenu je bilo 0:0, no u nastavku su domaćini zasluženo došli do sva tri boda. Rubio je donio prednost u 66. minuti, a pobjedu u petoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Bosanac s nizozemskom putovnicom Haris Medunjanin.