Vodeni sportovi

Uvjerljivo na Savi, u Gružu...

Hrvoje Vuković, Vedran Babić, Antonija Pavlić • subota, 27.09.2008.

Prvi nastupi naših klubova u Jadranskoj ligi donijeli su i četiri domaće pobjede, dok je jedino Primorje poraženo kod kuće od Jadrana iz Herceg Novog. Mladost je u gradskom derbiju uvjerljivo porazila Medveščak, Jug je slavio protiv splitskog Jadrana, Šibenik je nadvisio Koper, a Mornar je očekivano bio bolji od POŠK-a...

Primorje EB – Jadran (HN) 7:11 (2:3, 1:2, 3:2, 1:4)

Jedini domaćin koji je ove subote doživio poraz u prvom kolu Jadranske lige je riječko Primorje. Bolji od njih bili su vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog s 11:7. Premda su gosti imali prednost od dva pogotka na poluvremenu, Riječani su uspjeli vratiti neizvjesnost u susret početkom posljednje četvrtine, kada je rezultat bio poravnat (7:7).

Međutim, Jadran je s četiri pogotka odjurio do pobjede i dokrajčio domaćine, koji su u večerašnjoj utakmici bili lišeni usluga reprezentativca i kapetana Samira Baraća. Najefikasniji u sastavu domaćih bio je Ivan Krizman s tri pogotka, dok je goste predvodio Aleksandar Ivović s četiri pogotka.

Mornar Brodospas – POŠK 13:4 (3:1, 5:1, 3:1, 2:1)

Kolo bez iznenađenja nastavili su i Mladost Brodospas i POŠK u gradskom derbiju. Mlade snage POŠK-a nisu se uspjele ozbiljnije nositi s posljednjih sezona najuspješnijim splitskim klubom te su vaterpolisti Mladosti iz četvrtine u četvrtinu samo povećavali prednost.

POŠK, koji muku muči sa sastavljanjem momčadi, nastupio je sa 11 juniora, a kakav-takav otpor pružio je tek u posljednjoj četvrtini kada su i domaćini smanjili brzinu i počeli slaviti pobjedu na premijeri Jadranske lige.

Mladost - Medveščak 18:7 (4:1, 4:4, 4:0, 6:2)

Baš kao i dugi niz godina i ovaj su put vaterpolisti Mladosti bili izraziti favoriti u gradskom derbiju protiv Medveščaka, koji je na početku Jadranske lige ipak pokazao veliku želju i htijenje, no do iznenađenja nisu došli. Mladostaši su na samom početku odlično plivali i kao rezultat toga iskoristili dvije polukontre za 2:0, da bi ubrzo došli do značajne prednosti od 5:1. Ipak, Medvjedi su iznenadili solidno popunjeno gledalište na Savi i ubrzo se vratili na minimalan zaostatak 6:5, ali to je bilo sve od gostiju.

Mladostaši su postigli šest golova zaredom (12:5), i rutinski priveli utakmicu kraju uz mnoštvo lijepih akcija, pogotovo u posljednjoj četvrtini, a treba istaknuti i odličan učinak mladih nada žabaca, Babića, Živkovića i Kučevića. Najbolji strijelci u redovima Mladostaša bili su Vrdoljak i Buljubašić sa po tri pogotka.

Jug - Jadran ST 12:7 (5:2, 4:1, 2:0, 1:4)

Dubrovčani također nisu imali nikakvih problema u svom prvom nastupu. U Gružu je stradao splitski Jadran, a već na poluvremenu bilo je nedohvatljivih 9:3 za Jugaše. U nastavku, uz lagano opuštanje domaćih, Splićani su uspjeli popraviti opći dojam u posljednjoj četvrtini i doći do prihvatljivih 12:7. Vrlo dobar dojam ostavili su pridošlice u momčadi Juga Tony Azevedo i Tihomil Vranješ, dok najjače karike poput Mihe Boškovića, Frane Vićana i Sandra Sukna nisu uopće zaigrali u ovoj utakmici.

Tako je prve seniorske minute na golu dubrovačke momčadi upisao mladi Nižić, a najraspoloženiji u redovima pobjednika bili su Azevedo i Joković sa po tri pogotka. Elvisu Fatoviću ovo je također bio debi na Jugovoj klupi, no prava iskušenja tek ga očekuju, pogotovo u trećem kolu kada u Gružu gostuje jaki Primorac.