Vodeni sportovi

Druga četvrtina dovoljna za trijumf

Ivana Jurica • subota, 27.09.2008.

Vaterpolisti Šibenika upisali su sigurnu pobjedu u prvom kolu Jadranske lige protiv slovenskog prvaka Kopra. Momčad Ivice Tucka slavila je rezultatom 16:9 prvenstveno zahvaljujući furioznoj drugoj četvrtini u kojoj su postigli čak osam pogodaka...

Šibenik NCP – Koper 16:9 (3:3, 8:1, 4:3, 1:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik NCP: Mosses (8 obrana), Šutalo 2, Maškarić 1, B. Letica 1, Brlečić 2, Škorić 1, Španja 1, Brkić 3, Sutić 2, S. Letica 1, Vlahović, Samodol 2, Jukić (5 obrana), J. Belamarić, trener: Ivica Tucak.

Koper: Gržentić (2 obrane), Kalčić 1, A. Verač, Berca, B. Verač 1, Kancijanić 1, Šulić, Galič, Bukovac 2(1), Turina 1, Černeka, Crnica, Prelc (2 obrane), Smolnik 3, trener: Marino Cetin.

Igrač više: Šibenik NCP 6/9, Koper 2/9

Peterci: Šibenik NCP -, Koper 1/3

Suci: Marijo Brguljan (Crna Gora) i Nikola Curić (Hrvatska)

Prvi pogodak za Šibenik NCP u novoj sezoni, ujedno i svoj prvi gol u novom klubu postigao je Hrvoje Brečić. Brkić je vrlo brzo pogodio za 2:0, pa su stvari već na početku sjele na svoje mjesto. Prvi strijelac za goste bio je Bukovac. Odmah poslije njega u listu strijelaca upisao se i drugi Slovenac Verač. Kod oba pogotka nije baš najbolje reagirao novi šibenski vratar, Amerikanac Merrill Mosses, no, bio je to rezultat početne treme i prve utakmice pred domaćom publikom. Kako je utakmica odmicala tako je Amerikanac koji je u Pekingu osvojio srebro branio sve bolje i bolje, a i publika ga je odmah na početku dočekala gromoglasnim pljeskom.

S izjednačenim rezultatom (3:3) ušlo se u drugu četvrtinu u kojoj su domaći vaterpolisti odličnom igrom došli do visoke prednosti. No, početak četvrtine pripao jer gostima koji su pogotkom Bukovca došli do svoje jedine prednosti na utakmici (3:4). Uslijedila je velike serija domaćih vaterpolista. Mrežu Gržentića pogađali su Brlečić, Šutalo, Sutić, Maškarić, Brkić. Bilo je tu kontri, atraktivnih dodavanja, pogodaka s igračem više.

S 11:4 ušlo se u treću dionicu. Slavko Letica realizirao je kontru za 12:4. Smolnik je smanjio na 12:5, ali Nikola Samodol i Damir Škorić ponovno su povisili na plus devet (14:5). Promijenio je domaći trener Tucak tada i vratara, priliku je pružio mladom Ivanu Jukiću koji se pokazao u odličnom svjetlu, a u bazen je poslao i vrlo mlade Andriju Vlahovića i Jakova Belamarića.

U posljednjih osam minuta ušlo se s osam pogodaka prednosti (15:7) domaćeg sastava. Slovenci su uspjeli malo smanjiti prednost Šibenčana pogocima Smolnika i Turine, ali je Samodol posljednjim pogotkom na utakmici postavio konačnih 16:9.

Najefikasniji u redovima Šibenik NCP-a bio je Edi Brkić s tri pogotka, dok su po dva postigli Josip Šutalo, Hrvoje Brlečić, Nikola Sutić i Nikola Samodol. Kod Kopra trostruki strijelac bio je Uroš Smolnik, dok je dva pogotka postigao Erik Bukovac.