Novi pogodak Danijela Pranjića

Vedran Babić • subota, 27.09.2008.

Danijel Pranjić je "vruć". U četvrtom kolu nizozemskog prvenstva hrvatski reprezentativac je ponovno bio precizan i to s bijele točke, postigavši peti pogodak sezone u porazu Heerenveena 4:2 na gostovanju kod NAC-a...

U prvoj utakmici četvrtog kola domaćini iz Brede su klubu našeg Danijela Pranjića nanijeli prvi poraz sezone pobjedom 4:2. Reuser i Lurling su odveli NAC na 2:0, a samo nakratko je smanjio Dingsdag u 41. minuti. Praktički u sljedećem napadu Matthew Amoah vraća prednost od dva pogotka razlike, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka postigao još jedan pogodak, tako da se na odmor otišlo s rezultatom 4:1.

U nastavku je jedini pogodak zabio najefikasniji gostujući igrač Danijel Pranjić iz najstrože kazne u 60. minuti, čime se i po četvrti put u isto toliko kola upisao u strijelce. Od bivšeg igrača Osijeka i Dinama na ljestvici najboljih strijelaca lige bolji je jedino Amoah sa šest. Podsjetimo, prošle sezone Pranjić je zabio deset ligaških pogodaka, a sudeći prema početku ove, njegov rekord će sasvim sigurno biti oboren.

Aktualni prvak PSV prekinuo je krizu od dva uzastopna poraza (Atletico, AZ) minimalnom pobjedom nad jedinom momčadi bez bodova, Volendamom. Jedini pogodak djelo je 18-godišnjeg Belgijanca Wuytensa u 73. minuti.

Twente je pred svojim gledateljima uvjerljivo porazio De Graafschap s 3:0. N' Kufo je u 33. minuti zabio za 1:0, a rezultat su do kraja povisili Denneboom (75.) i Huysegems (93.).

Ako je pobjeda Twentea bila uvjerljiva, što tek reći o trijumfu AZ-a na gostovanju kod Willem II. Momčad iz Alkmaara upisala je drugu uzastopnu pobjedu pregazivši domaćina s 5:2, a čak šest pogodaka palo je u prvom dijelu. Junak utakmice je Marokanac rođen u Nizozemskoj, Mounir El Hamdaoui, koji je ostvario hat trick za samo 17 minuta!

El Hamdaoui je pogodio u 22., 27. i 39. minuti, dok su ostala dva pogotka postigli Demy de Zeeuw (5.) i Dembele (37.). Domaću sramotu tek je malo ublažio Demouge u 41. i 86. minuti.