Juventus nemoćan kod Sampdorije

Zoran Zdelar • subota, 27.09.2008.

Juventus je na gostovanju odigrao tek 0:0 sa Sampdorijom, dok je Fiorentina svladala Genou...

Baš kao i u proteklom prvenstvenom kolu, Juventus ponovno nije uspio osvojiti tri boda, a ovog puta nisu uspjeli ni zatresti protivničku mrežu. Protiv Sampdorije su odigrali tek 0:0 nakon što nisu uspjeli realizirati jednu od brojnih prilika u razdoblju kad su dominirali. Napadači ipak nisu bili odveć raspoloženi te je Juventus u 90 minuta ubilježio tek dva udarca u okvir protivničkog gola.

Najveću priliku Juve je propustio u 20. minuti kada je kapetan Alessandro Del Piero svladao vratara Mirantea, no lopta je umjesto mreže zatresla tek okvir gola. Imali su i domaćini svoje prilike, a žaliti mogu za početkom drugog poluvremena kad je Antonio Cassano izveo vrlo dobro slobodan udarac s 30-ak metara, no rezultat s ipak nije mijenjao.

Claudija Ranierija u idućim danima tako očekuje mnogo problema, ali i rada ponajprije s napadačima koji se u početku prvenstva i nisu previše iskazali. Juventus je u pet utakmica postigao tek četiri pogotka, a u utorak gostuju u Ligi prvaka kod BATE Borisova.

Fiorentina je stigla do svoje druge ovosezonske pobjede nakon što su na svom terenu uspjeli slaviti u dvoboju s nimalo lošom Genoom ove sezone. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Alberto Gilardino u 62. minuti, a zanimljivo da ga je trener Claudio Cesare Prandelli samo tri minute kasnije izvadio iz igre. Mogla je Fiorentina i uvjerljivije slaviti, ali ostale dobre prilike, kojih je zaista bilo, nisu uspjeli iskoristiti.