2. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 04.10.2008, 16:00 h
Karlovac 1919
Karlovac 1919 2:0 Jaska Vinogradar

Karlovac rutinski do nove pobjede

Goran Tomičić • subota, 04.10.2008.

Karlovac je na domaćem terenu svladao Vinogradar 2:0 i sedmom uzastopnom pobjedom povisio prednost na vrhu Druge HNL. Igrači Igora Pamića su pobjedu osigurali u prvom dijelu pogocima Zvonka Pamića i Parackog, a potom su rutinski čuvali prednost...

2. hnl 8. kolo

Karlovac - Vinogradar 2:0

Karlovac, Stadion Branko Čavlović Čavlek

Vezane vijesti

Suci: Mario Novak, Krunoslav Vuletić, Darko Kuna (Osijek)

Gledatelja: 950

Strijelci: 1:0 Pamić (8.), 2:0 Paracki (26.)

Karlovac: Skočibušić, Pohižek, Fumić, Paracki, Barić, Štefančić, Jerneić, Lišnić (od 64. Matika), Šorša (od 70. Dujanić), Stambolija, Pamić

Vinogradar: Koprić, Povrženić, Zore, Babić (od 65. Domjančić), Verhas, Kralj, Pinheiro, Biskup, Brgles, Kulić (od 31. Dušak), Vračević (od 46. Bucković)

Danas je 17. godišnjica napada na Karlovac, što je navijačka skupina Gademzi obilježila prigodnim paljenjem lampiona u 17. minuti utakmice.

Domaći su od prvog sučevog zvižduka agresivnom igrom krenuli po ranu prednost, ali je Vinogradar ipak imao prvu priliku. Biskup je u sedmoj minuti pucao s dvadesetak metara, no Skočibušić je mirno odbio u korner. Karlovac je odmah u idućem napadu stigao do zasluženog vodstva, kad je Lišnić prekrasno prošao po desnoj strani i pronašao Pamića, a on je preciznim udarcem s desetak metara poslao loptu u donji desni kut Koprićeve mreže.

U 14. minuti je Vinogradar imao novu priliku, ali Vračevićev udarac glavom iz blizine nije bio problem za sigurnog Skočibušića. Minutu kasnije je Štefančić lijepo ubacio za Lišnića, no Koprić je zaustavio njegov udarac glavom s pet metara. Karlovac je u prvih dvadesetak minuta kontrolirao loptu i imao inicijativu, ali je obrana momčadi Stjepana Gomerca funkcionirala jako dobro, a to je dovelo do dvije opasne situacije pred domaćim vratima.

Kulić je u 25. minuti loše pucao s više od 30 metara i Skočibušić nije morao intervenirati. Karlovac je odmah potom potvrdio pobjedu. Zvonko Pamić je ubacio iz kornera, a lopta je stigla do Parackog, koji je snažnim udarcem s desetak metara povisio rezultat.

Nakon toga je pao ritam igre i u posljednjih 15 minuta prvog dijela vratari nisu imali posla. Lišnić, Pamić i Šorša su nekoliko puta dobro kombinirali, ali bez udarca prema vratima. Na drugoj strani treba izdvojiti tek udarac Babića u 40. minuti, no braniči Karlovca su otklonili opasnost.

U drugih 45 minuta je Vinogradar bio nešto borbeniji, ali domaći su ipak bez većih problema održavali prednost. Skočibušić je u 48. minuti sjajno reagirao nakon preciznog udarca Kralja s lijeve strane, a Karlovac je uzvratio sedam minuta kasnije, kad je Stambolija prošao kroz sredinu i proigrao Lišnića, ali je on s vrha kaznenog prostora pucao pokraj gola.

Igor Pamić je u 64. minuti odlučio zatvoriti utakmicu i Lišnića je zamijenio Matikom. Dvije minute kasnije je Paracki povratnom loptom tražio Šoršu, a gosti su u posljednji trenutak uspjeli spriječiti njegov udarac. Štefančić se u 73. minuti lijepo oslobodio čuvara, ali iz teške pozicije nije ništa mogao.

U 82. minuti su Karlovčani s nekoliko preciznih dodavanja izigrali kompletnu protivničku obranu, ali je Koprić zaustavio dobar udarac Dujanića. Dvije minute kasnije je Brgles pucao pored gola, a potom su domaći odigrali još jednu lijepu akciju, ali je Koprić još jednom dobio dvoboj s Dujanićem, a Paracki je odbijenu loptu s dvadesetak metara poslao nekoliko centimetara pokraj gola.

Vinogradar je u posljednjih pet minuta mogao zakomplicirati utakmicu. Skočibušić je u 87. minuti vrhunski obranio udarac Dušaka, a isti igrač je minutu kasnije pogodio vratnicu. U sudačkoj nadoknadi je zaprijetio Verhas, no iskusni domaći vratar je bio nesavladiv. Tako je Karlovac stigao do 26. uzastopne pobjede na domaćem terenu, a prednost pred drugoplasiranim Slavoncem je povećana na pet bodova.