Inter dostigao Lazio na vrhu

Ivana Spahija • subota, 04.10.2008.

Odigrana su prva dva susreta šestog kola Serie A. Lazio na domaćem terenu nije uspio doći do sva tri boda iz utakmice s Lecceom, dok je Inter na San Siru svladao momčad Bologne i s nova tri boda dostigao Nebesko plave na vrhu ljestvice...

Pobjednički niz Lazija prekinut je upravo na njihovom Olimpicu, Nebesko plavi su na domaćem terenu ugostili momčad Leccea s kojom su podijelili bodove u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Iako je trener Rossi najavljivao pohod na sva tri boda, Rimljani mogu biti itekako zadovoljni i jednim doslovno otrgnutim bodom kojega im je u posljednjoj minuti susreta donio Simone Inzaghi.

Susret je, iako započet s nekoliko solidnih poluprilika Lazija, ipak nastavljen "u korist" gostiju. Lecce je već u 26. minuti šokirao domaćine i došao do vodstva. Polenghi je probio po desnoj strani obrane Lazija i idealno uposlio Tiribocchija koji je glavom pospremio loptu u mrežu Carriza. Isti je igrač deset minuta kasnije gostima mogao donijeti prednost od 2:0, ali je njegov pokušaj neutralizirao branič Lazija Siviglia.

U nastavku su se polako probudili i Rimljani, koji su zaredali nekoliko i više nego izglednih prilika za izjednačenje. Prvo je u 61. minuti pokušaj Ledesme s preko 30 metara udaljenosti završio malo iznad grede, a pet minuta kasnije Kolarov je iz slobodnog udarca pogodio gredu. Pritisak se domaćinima isplatio minutu prije kraja susreta, Zarate je dobro pronašao Simonea Inzaghija koji je uspio svladati gostujućeg vratara Benussija za izjednačenje od 1:1. Tim je rezultatom susret i završen. Lazio je upisao prvi remi na domaćem terenu, a gosti iz Leccea mogu itekako žaliti za propuštenom prilikom za pobjedu.

U drugoj utakmici dana Inter je na domaćem terenu došao do pobjede nad Bolognom i s rezultatom 2:1 pridružio se Laziju na čelu ljestvice. Junak utakmice je Zlatan Ibrahimović, koji je postigao vodeći pogodak za domaćine, ali i bio stalna prijetnja vratima gostujućeg vratara Antoniolija. Ibrahimović je vratima Bologne zaprijetio već u sedmoj minuti susreta, kada je goste od pogotka spasio upravo Antonioli, koji je koljenima odbio odličan pokušaj švedskog reprezentativca.

Ipak, Ibrahimoviću se trud isplatio u 25. minuti kada je, nakon asistencije Adriana, zatresao mrežu gostiju i Interu donio vodstvo od 1:0. Vieira je domaćinima u 31. minuti mogao donijeti prednost od 2:0, ali je na mjestu bio Antonioli. Do kraja prvog dijela domaćini su imali još nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali bez uspjeha.

No, samo otvaranje drugog dijela donijelo je promjenu rezultata. Igrala se 49. minuta, a Volpiju se lopta odbila o ruku u vlastitom šesnaestercu, na što je sudac, nakon konzultacija s pomoćnikom, ipak pokazao na bijelu točku za Inter. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Adriano, L'imperatore je poslao Antoniolija u suprotnu stranu i povećao vodstvo crno - plavih na 2:0. Sreću domaćina pomutio je Moras u 55. minuti susreta kada je, nakon nesporazuma u obrani Intera, iz blizine svladao Julia Cesara i smanjio vodstvo crno - plavih na 2:1. Do kraja susreta Inter je u nekoliko navrata mogao doći i do trećeg pogotka, no utakmica je ipak završila pobjedom aktualnog prvaka od 2:1. Time se Inter bodovno izjednačio s dosadašnjom vodećom momčadi prvenstva, Lazijem. Oba kluba imaju po 13 bodova, no Nebesko plavi se zbog bolje gol-razlike nalaze na prvom mjestu na ljestvici.