Roma i Juventus putuju prema dnu

Ivana Spahija • nedjelja, 05.10.2008.

Sedam odigranih susreta šestog kola Serie A nije ponudilo previše dobrih vijesti za velike talijanske momčadi. Roma je na gostovanju u Sieni porazom od istoimenog kluba nastavila niz loših rezultata u domaćem prvenstvu, dok je Juventus iznenađujuće poražen od Palerma. Jedinog razloga za zadovoljstvo ima momčad Fiorentine, koja se pobjedom nad Chievom pomalo izvlači s dna...

I dalje se nastavlja noćna mora za Romu. Izabranici Luciana Spallettija daleko su od idealne forme u domaćem prvenstvu, nakon šest odigranih kola ostali su na tek dvije pobjede i jednom neodlučenom rezultatu. Siena, do sada 14. klub na ljestvici, je bila idealna prilika za Vukove da se malo izdignu s dna i uhvate priključak s vodećima, no umjesto toga Roma se porazom od minimalnih 1:0 spustila još niže i sada je ona na 14. mjestu na ljestvici.

Tijekom većeg dijela prvog poluvremena domaćini su vodili igru i nakon prvih 20 minuta imali su nekoliko prilika za vodstvo. Najveća od njih bila je upravo u 20. minuti, Frick se oslobodio svojih čuvara i potražio Galloppu, no u posljednji trenutak raščistio je Mexes. Ni Vukovi nisu mirovali, u 25. minuti se Taddei našao sam oči u oči s domaćim vratarom Curcijem, koji je uspio tu loptu izbiti u korner.

Unatoč nešto većem pritisku gostiju pred kraj poluvremena, u vodstvo su ipak došli nogometaši Siene nakon akcije koja se dogodila u 45. minuti. Maccarone je dobro uposlio Fricka koji je s lakoćom matirao gostujućeg vratara Donija za vrijednih 1:0 Siene. U drugom dijelu gosti su ostali s igračem manje zbog crvenog kartona Mexesa u 66. minuti, a osam minuta kasnije u svlačionicu je morao i Pannucci. Devet igrača na terenu ujedno je značio i kraj priče za Romu, Vukovi su uspjeli privesti utakmicu kraju "samo" s jednim primljenim pogotkom i upisali su treći poraz sezone.

Bolje se nije provela ni momčad Juventusa, koja je doduše u boljoj bodovnoj situaciji od Rome, ali također u rezultatskoj krizi. Stara dama je u susretu protiv Palerma tražila prekid neugodnog niza od tri uzastopna remija. I našla ga je, nogometaši Juventusa na domaćem su terenu upisali poraz od Palerma rezultatom 2:1, uz našeg Darija Kneževića koji je svih 90 minuta proveo na terenu u dresu domaćina. Igor Budan zbog ozljede nije konkurirao za sastav Palerma.

Susret su odlično otvorili gosti, koji su već u 24. minuti poveli zahvaljujući pogotku Miccolija. Ipak, Juventus se vratio u 38. minuti susreta kada je Alessandro Del Piero iz slobodnog udarca matirao gostujućeg vratara Ameliju i poravnao rezultat na 1:1. Domaćini se nisu puno veselili, samo dvije minute nakon izjednačujućeg pogotka Juventus je ostao s igračem manje zbog izravnog crvenog kartona Sissoka zbog grubog prekršaja nad Migliaccijom. Gosti su brojčanu nadmoć iskoristili tek u 80. minuti kada je Mchedlidze svladao Buffona za konačnih 2:1 i vrijednu pobjedu Palerma. Momčad Juventusa je poraz spustio na alarmantno 11. mjesto na ljestvici.

Za razliku od Rome i Juventusa, bolje dane dočekala je momčad Fiorentine koja je na gostujućem terenu u Veroni svladala Chievo rezultatom 2:0 i s nova tri boda uzdigla se na osmo mjesto na ljestvici. Gosti iz Firenze poveli su u 32. minuti. Montolivo je zaobišao nekoliko braniča Chieva i dobro uposlio Kuzmanovića, koji nije imao težak zadatak matirati domaćeg vratara Sorrentina. Šest minuta kasnije domaćini su ostali s igračem manje, put u svlačionicu zaradio je Scardini zbog prekršaja nad Semiolijem.

Pritisak gostiju nastavio se i u drugom dijelu. U 61. minuti je Kuzmanović mogao doći i do drugog pogotka, ali je gađao direktno u Sorrentina. Sedam minuta kasnije Montolivo je pogodio gredu. Sav pritisak na obranu Chieva gostima se isplatio u 74. minuti kada je Gilardino svojim pogotkom riješio sve dileme oko pobjednika ovog susreta i Fiorentini donio vrijedna tri boda za hvatanje priključka za vodećima.

Od ostalih susreta, Jurićeva Genoa je na domaćem terenu svladala drugoplasirani Napoli rezultatom 3:2. Naš je nogometaš proveo svih 90 minuta u dresu pobjedničke momčadi, a u 71. minuti je asistirao Militu za vodstvo Genoe od 3:1. Atalanta je u golijadi u Bergamu s 4:2 nadigrala Sampdoriju, dok je Udinese na svom Friuliju s 2:0 svladao momčad Torina i tako se našao na drugom mjestu na ljestvici s istim brojem bodova kao Lazio i Inter.

U posljednjoj utakmici dana Cagliari je došao do prvog boda sezone remijem protiv Milana. Susret je završio bez pogodaka, iako je moglo završiti i lošije za Rossonere, koji su odigrali za zaborav. Cagliari je prijetio tijekom cijelog prvog poluvremena i nekoliko izglednih prilika nisu iskoristili Fini i Acquafresca. S druge strane, Milan je prikazao prilično blijedu igru, crveno - crni su ozbiljnije zaprijetili tek preko Kake i Ambrosinija u 31. minuti te kombinacije Ronaldinha i Pata u 67. minuti. No, susret je ipak završio bez pogodaka, a Milan je s jednim osvojenim bodom dospio na osmo mjesto na ljestvici. Cagliari je i dalje posljednji.